1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите за Зумба часовите?

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од ema09, 25 февруари 2012.

 1. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Јас едно време имав желба да одам на зумба часови и сега имам но немам време не знам кај има да се купи и ќе одам.. а ми изгледа забавно :)
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,698
  Знам дека не е исто,ама и јас бидејќи немам време за одење си симнав неколку клипчиња и сама вежбам дома,можеш да си пробаш така:).
   
  На Bibi@ и Gemini им се допаѓа ова.
 3. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Веќе 2 недели дома вежбам / играм зумба. Гледам од youtube и по 1 саат си играм. Баш е забавно.


  Оваа е предобра, едвај ја следам :)
   
  На Tantara, escape и Хоуп* им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Искрено играње е мноо интересно и симпатично, ама музика е срање
   
 5. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Зумбата е одлична како за физичкиот изглед така и за психичкото здравје според мене. Имам вежбано зумба...... на почетокот е малку напорно затоа што без престан скокаш триесетина минути но резултатите се неизбежни. Настрана од тоа расположението е на високо ниво. Зумбата ми беше и издувен вентил...вежбаш и си опкружен од луѓе со насмефка на лицето и позитивна енергија.Топло препорачувам зумба на секој. :)
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Те исполнува со позитивна енергија + го зацврстуваш своето тело : win win situation for me
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Пред некоја недела бев на зумба, само онака еден час колку за проба. Среќа од фитнесот имам кондиција па добро издржав. Ептен беше интересно, добра музика, има и добри вежби за истегнување, за затегнување и слично. Но сепак целосна дефиниција на тело, зацврстување на мускули, задник, стомачни може да се добие само со фитнес . Во секој случај
  дали е фитнес, аеробик или зумба убаво е што било да се вежба, но јас дефинитивно сум за фитнес.
   
  На Trajche, Змејче и parvati им се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,196
  Допаѓања:
  2,270
  Интересна работа, ќе почнам и ја да си играм дома :igra
   
 9. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  yeap еве веќе четврта година :)

  поздрав до сите зумбачкии :) :*
   
  На Pica pica и violetmoon им се допаѓа ова.

Сподели: