1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите за Зумба часовите?

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од ema09, 25 февруари 2012.

 1. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  готовоо ке бидиш известен ! :)
   
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  2-3 пати бев и ептен е убаво, се опушташ а после тоа одма има некаква реакција на мускулите :) Штета што не продолжив ама мрзата ме фати :Р
   
 3. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Ако може некој да ми одговори што оди на Зумба, колку пати неделно го има, и колку време трае?
   
 4. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Девојки, дали сте посетувале зумба часови? Какви се ефектите? Ги комбинирате ли и со други вежби?

   
  На Црвена и melpomena им се допаѓа ова.
 5. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  Часови не сум посетувала,но ова често го правам со мојата 6 годишна ќерка на нејзино барање :) .
  Инаку секојдневно одвојувам 5-10 мин за неколку различни вежби(во главно стомачни). За една година го постигнав саканиот ефект: затегнат стомак(обем 60 cm),нежно дефинирани стомачни мускули и намален целулит.Секако и исхраната има значајна улога.
  За среќа никогаш не сум имала проблем со линијата(и покрај две бремености) па полесно ги постигнувам саканите ефекти :)
   
  На Oleri, violetmoon, Trajche и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  има подолу иста ваква тема се вика шо мислите за зумба часовите...

  ema09 да поднеси извештај како е на зумба часовите? има женски нема, впечатоци ....:)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  2-3 пати неделно зависи од школото, а часот трае 1 саат;)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  ДА одам на зумбаааааа ... супер е .. и секако дека има женски сите сме чупиња ... 3 пати неделно одам по саат и пол траат часовите и обично ги комбинирам со стомачни вежби ... доста забавно е пред се ... освен вежбањето добивате и екстра забава ...
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Некој да препорача Зумба центар во Скопје?:rolleyes:
   
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Зумба:
  Ептен интересна работа.
  Музика( латино+ хаус) вежби измешани со танц чекори,
  на еден начин се учи да се танцува,
  на друг начин ненормално се трошат калории(во живот се немам толку испотено)
  корисно за задникот и оформување на нозете.

  И најдоброто: секси латино тренер(абе убаини)
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: