Што мислите за Зумба часовите?

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
2-3 пати бев и ептен е убаво, се опушташ а после тоа одма има некаква реакција на мускулите :) Штета што не продолжив ама мрзата ме фати :Р
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Ако може некој да ми одговори што оди на Зумба, колку пати неделно го има, и колку време трае?
 

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Часови не сум посетувала,но ова често го правам со мојата 6 годишна ќерка на нејзино барање :) .
Инаку секојдневно одвојувам 5-10 мин за неколку различни вежби(во главно стомачни). За една година го постигнав саканиот ефект: затегнат стомак(обем 60 cm),нежно дефинирани стомачни мускули и намален целулит.Секако и исхраната има значајна улога.
За среќа никогаш не сум имала проблем со линијата(и покрај две бремености) па полесно ги постигнувам саканите ефекти :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
има подолу иста ваква тема се вика шо мислите за зумба часовите...

ema09 да поднеси извештај како е на зумба часовите? има женски нема, впечатоци ....:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
ema09 да поднеси извештај како е на зумба часовите? има женски нема, впечатоци ....:)

ДА одам на зумбаааааа ... супер е .. и секако дека има женски сите сме чупиња ... 3 пати неделно одам по саат и пол траат часовите и обично ги комбинирам со стомачни вежби ... доста забавно е пред се ... освен вежбањето добивате и екстра забава ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Зумба:
Ептен интересна работа.
Музика( латино+ хаус) вежби измешани со танц чекори,
на еден начин се учи да се танцува,
на друг начин ненормално се трошат калории(во живот се немам толку испотено)
корисно за задникот и оформување на нозете.

И најдоброто: секси латино тренер(абе убаини)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@