1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ви фали во моментов?

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Lady*, 12 април 2012.

 1. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  jaoooo ама си директен, ми се допаѓа до негде тоа :sram а за другото не знам.. (think)
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ти си знаиш,не знаш само шо испушташ.Јас најубаво топлам :biggrin Кога ќе одлучиш,пиши ми порака.
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  одлучено е тоа :biggrin
   
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Епа не ми ја соопштивте одлуката,госпоѓице?Понудата важи или не важи?
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Оф: Зашто на форумов нема смајли шо се крсти ? (think)
  Он : Ми фали љубов ... ;(
   
 6. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  сон...:sleep
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Гушка :gus
   
  На Aquarius му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Едно чупе...да го галам :)

  (hug)
   
  На Сара.13 и Primrose им се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232

Сподели: