1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ви се јаде во моментов?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од mAcIkA, 14 февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Ја сам гу пробаја едн пут овуј торту и да ти кажу прао мноо е блага, ептенски блага, иде накуде тужно блага
  Седамсто чаше воду сам испија после тој
   
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  леле бееееееееееее :frantic
  сега ми се прејаде торта............:frantic
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Скувај си : )
  Иначе ја ретко еду торту, задњи пут еде пред едну недељу беше на роѓендан и торта беше феноменална
  За прф пут у живот сам изеја 2 парчиња(пијан гз). Торта беше сс некој си фил од лимон. Не беше мноо блага и си беше тмн
  Ке га потражу рецепт од на другара ми мајку
  еве да не иду офтопик ке кажу дека ми се приеде тај торта : )
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  ме фати некоја криза за нешто благо ..
   
 5. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Банани, млеко и путер од кикиритки на блендер !!!! Ааа кризирам !
   
 6. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Еврејски семки мјам мјам
   
 7. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  chocolate-pancakes-vegan-gluten-free-2.jpg
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  cherries, dried apples, nectarine, banana chips, and roasted cashews.jpg
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  [​IMG]
   
  На Давор и Scars им се допаѓа ова.
 10. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542

Сподели: