Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Хмм кај мене пресуден е шармот и способноста да ме насмее. Секако дека мора да има зелени очи и да биде убав. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Карактерот секако е многу битен, но за да приметиш некого секогаш голема улога игра физичкиот изглед. Мене за да ме привлече некој немора да е кознае колку убав. Доволно е само да го има тој шмек, самодоверба, харизма, да знае да ме насмее што е најбитно :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Карактер, премногу јасно.
Не сакам да живеам со девојка која има убавина, а нема карактер :)
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Пред се’ карактерот. Ја ќе ја гледам нејзината убавина некое време ама таа ќе се губи и џабе ако карактерот не ваља, со кого ќе живеам после, со личност шо не можам ни да разговарам ко шо треба? Сепак и убавината да биде на ниво, а кога велам на ниво не мислам да биде со напрчена уста и г’з туку едноставно убаво лице, прекрасна насмевка и тука понекаде да бидат пополнети облините де, не ми треба штица за у соба.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Реално луѓето се визуелизирани суштества пред се. Ја сакаат естетиката, сакаат убава слика да им се создава низ очите.
Изгледот привлекува - карактерот задржува е изреката која би ја употребила тука.
Не мора типот да поседува непроценлива убавина, доволно е да е симпатичен и убаво да се смее, поважно ми е кога ќе проговори и слушнам како размислува - да е тоа размислување на зрел човек, кога нешто ќе направи - да сум задоволна од постапката.
Ако ме почитува и цени изгледот е занемарлива варијабила.

Патем Легионеру добро е што после толку неуспешни обиди за креирање тема оваа е подобро прифатена и нејзината дестинација не е корпата. :giggle


а колку ми е гајле мене дали ќе е прифатена или не немаш поим ;)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Треба да биде и убав и паметен:) Ако ми се допаѓа на изглед, а карактерот му е за никаде, со тоа ќе ми стане одбивен. И ако има супер карактер, а на изглед не ми се допаѓа, и тоа џабе, значи мора да поседува од двете по малку :giggle

а ако е не е толку убав :) а паметен духовит, има карактер тогаш што ќе биде ли работата :giggle ???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Џабе ќе кажам дека е битен карактерот и дека ме привлекува кога не е така, барем не е кај мене.
Да не се залажуваме, најпрво ме привлекува и го посматрам изгледот. За да се запознам со некој нормално е птребен изглед, не се запознавам со кој годе шо годе. Ако е некоја чкљ фаца, зборувам далеку од тоа дали е грд или убав, зборувам за каква фаца е...на пример никогаш не би се запознала со некој што личи на Аца Лукас или е во тој стил со косица мрсна, брада никаква -.- или на пример некој во стил на Елвис Присли, а да не зборувам за некое напалено мажиште по Слаткар и Тони Зен - демек „рапериште“.
Ако е мил на фаца, ако има добар изглед (и фаца и тело :p) ќе се запознаам. Од прва се може да се примети кој каков карактер има... И може ова селектирањево на луѓето по изглед не ми е баш нај нај, ама така ми се зацрткало во глава. Може некој што личи на Аца Лукас ќе е подобар од некој друг што е со добар изглед за мене, ама така ми е зацртано и никој нема да ми го избрише од главата :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly and WomanInRed