Што ве прави среќни?

Faith

Истакнат Член
19 февруари 2012
46
65
318
Skopje
Искрената насмевка кај луѓето и позитивната енергија што ја шират. Кога го има ова,знам дека сум меѓу луѓе што ме прават среќна. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Моментите кога се осекате најисполнето,најзадоволно,безгризно.Моменти кои ви прават да заборавите на сите секојдневни проблеми.

Најсрекна,заборавајки на сите грижи се осекам кога сум со внуците.Ми ја полнат душата до тој степен да се друго наоколу е небитни и едноставно.
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Еве неколку моменти:
кога луѓето околу мене се со позитивна енергија и ништо не им смета, кога ќе најдам заборавени пари во некој џеб,кога се присетуваме на заедничките среќни, глупи, непромислени моменти со другарките, кога случајно ќе слушнам некој како зборува убави работи за мене :trepka, кога ќе го положам последниот испит ..
Усвари откако ќе завршат овие моменти сфаќам колку сум била среќна :)
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Коа не се замарам за ништо, едноставно уживам у моментот слушам музиче, не ме интересира никој кој рекла казала...живеам за себе, со пивото во рака и се ми е рамно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не можам да замислам какво е тоа чувство на среќа. Сериозен сум. Според она што сите го кажуват, за мене среќен е човек кој е задоволен од самиот себе си и она што успеал да го направи. Ако е така тогаш среќен сум кога свирам нешто што ни јас не знам да го дефинирам и излегува некоја чудна креација која после ја кршам од слушање и почнувам да ја надоградувам и усовршувам за на крај да завршам имрпвизирајќи врз тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She and Scars31