1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би правел со членот над тебе ако сте на пуст остров?

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Kisserboy, 30 јули 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,631
  Допаѓања:
  5,708
  you mean bananas(think)
  [​IMG]
  Ќе го мавам со кокоси:)
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Штом си сеуште тука и не си заминала со украдениот сплав, ќе си го вратам назад и ќе те врзам на дрво. Ќе им оставам гратис човек на индијанците.
   
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,631
  Допаѓања:
  5,708
  Само што ќе ме врзеш,ќе наидат индијанците и ќе имаат два човека гратис.
   
 4. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Ќе ме пуштат мене затоа што им направив претходно добрина (читај претходна страница). Но, ќе се вратам по некое време за да те спасам, бидејќи ми се допаѓаш, иако ми се контраш.
   
  #354 Struggler, 26 септември 2014
  Последна промена: 26 септември 2014
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,631
  Допаѓања:
  5,708
  Фаќаш врски кај нив а?:D
  Додека се вратиш ти по мене ја ќе шармирам некој индијанец да ме одврзе и бегам.Ама да не ти го крадам пак сплавот,ти чекај до него.
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Fishing :D
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Ќе си ги мериме силите, кој повеќе кокоси ќе скрши :D
   
  На Harmonija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,631
  Допаѓања:
  5,708
  Ќе си јадеме од кокосите и ќе расправаме како настанал универзумот,и така ќе иаме време на претек:D.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  фишој ќе ловиме хахаха :D :D :D
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  ќе праиме...хммм....некои интересни работи ;)(wasntme)
   
  На МиГ 21 и Kisserboy им се допаѓа ова.

Сподели: