Шпанија

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Ибица

ibiza.jpg
ibiza.jpg
ibiza.jpg
ibiza-formentera-1297446249.jpg
beaches_2.jpg
sandy-beach-in-ibiza.jpg
ibiza-sea-view.jpg
zn_ibiza_im_05.jpg
ibiza.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Scars

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Прекрасна земја. Среќна сум што оваа година имав шанса и ја посетив Барселона и познатата Лоретска плажа. Земја каде што се живее турбо. Ноќниот живот е незаменлив, журките траат по цел ден. Вредеше за сите пари и се надевам дека ќе имам шанса да ја посетам барем уште еднаш. :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Carmichael02

Истакнат Член
12 август 2016
6
3
103
25
ЈАс бев летово во Барселона и во Калела. Во Калела престојував 5 дена, а Барселона ја посетив 2-пати во тие 5 дена. Имав преголеми очекувања, и можеби поради тоа не ми беше нешто вау градот. Некои што биле можеби ќе кажат дека не сум во право, но мене не ме воодушеви многу. Успеав да го посетам аквариумот кој многу ми се допадна. Исто така, посебен впечаток ми остави и Sagrada Familia. Следен град на листата кој сакам да го посетам во Шпанија е Валенција. Valencia-938x450.jpg