1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Школување на приватен или државен факултет?

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Blueberry, 13 февруари 2012.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Селанец е човек од село, сељак си ти зошто не знаеш да се однесуваш како што треба и немаш манири. Си имаш симптоми, првиот е величење на сам себе, користење на зборот кукле, омаловажување на други луѓе. Мешаш поими, ти си сељакот, а верувај во БТ е сто пати поубаво ;) нема барок, нема гужви и нервозни возачи. Но најважно е што те нема тебе. Оди испуши цигара една и не ме цитирај веќе. Смири ги нервите.
   
  #71 Ѕвездичка, 24 февруари 2017
  Последна промена: 24 февруари 2017
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Приватен е подобро,дека можеш повеќе да научиш,мали групи,повеќе внимание ти даваат а на државните е многу гужва
   
 3. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  I drzaven i privaten e isto. Samo vo privaten fakultet se placa povece. A i vo privaten fakultet ima nekoj problematicen profesor.
   
 4. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  секад државен пред приватен
  од брошури од 50 стр не се менува книга од 500 стр
  општо познато е дека тешко се паѓа таму па и ради тоа доста послаб кадар излегува од приватните факултети иако има исклучоци ама тоа е мал број занемарлив


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  31
  Јас па друго прашање имам...како се третирани студентите (нивните тестови) кои се вонредни? Дали им се лупаат бодови по дифолт или се прегледани како и сите останати?
   

Сподели: