Школување на приватен или државен факултет?

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Ако па ќе го земе нормално,младите треба да работат,јас уште малце и доста е,сега вие младите..
Скопски сењак а :rofl,скопски сењак кукле е дојденец (селанец) што престојува во Скопје,а јас може да сум така кажано од твоја страна за да доминираш као,ете сум сењак добро :D,да не го тапацираме за тоа скопски сењак нема потреба мислам се ти е јасно околу тоа :svirka;)
Не се родил некој што би ми земал работно место тоа да си го врзеш во крпче :kafe
Остај ме мене и оди викендов прошетај Битолата,да одмориш од селово ;):cool:
Селанец е човек од село, сељак си ти зошто не знаеш да се однесуваш како што треба и немаш манири. Си имаш симптоми, првиот е величење на сам себе, користење на зборот кукле, омаловажување на други луѓе. Мешаш поими, ти си сељакот, а верувај во БТ е сто пати поубаво ;) нема барок, нема гужви и нервозни возачи. Но најважно е што те нема тебе. Оди испуши цигара една и не ме цитирај веќе. Смири ги нервите.
 
Последна промена:

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Приватен е подобро,дека можеш повеќе да научиш,мали групи,повеќе внимание ти даваат а на државните е многу гужва
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
I drzaven i privaten e isto. Samo vo privaten fakultet se placa povece. A i vo privaten fakultet ima nekoj problematicen profesor.
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
35
128
38
секад државен пред приватен
од брошури од 50 стр не се менува книга од 500 стр
општо познато е дека тешко се паѓа таму па и ради тоа доста послаб кадар излегува од приватните факултети иако има исклучоци ама тоа е мал број занемарлив


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
74
32
128
27
Јас па друго прашање имам...како се третирани студентите (нивните тестови) кои се вонредни? Дали им се лупаат бодови по дифолт или се прегледани како и сите останати?