Шешири

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Имам носено само ваковДругиве ми се многу убави ама кога ги гледам на друг... Немам носено такви,односно и немам
пробано можеби ми стојат :rolleyes: 
  • Like
Реакции: JaMi

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
И јас носам шешири.
Кога ги пречекавме странците на самитот од Нато еве овој го носев


Ко ќе врни дожд овој го носам... просто зрачам


А кога одам на плажа одам со шешир и се враќам без шешир. Децата ми бараат : дај чичко еден дел од шеширот, гладни сме.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Неам ништо против носењето шешири али не ги носам, не се бендисувам со шешир.
 
  • Like
Реакции: JaMi

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Јас имам дома каубојски шешир го купив лани. Топ е. Дури и на свадби и матури го носам. Не се двојам од него. :zelen
 
  • Like
Реакции: JaMi

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
Шешир носам само кога сум на плажа, имам и едно зимско капче плетено кое е во како шешир и него го носам во зима :) а така да би носела, како што веќе некои рекоа би ме направиле луда :giggle
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Носам шешири. Засега само за на плажа бидејки сметам дека не ми прилегаат дневни или ноќни комбинации кои вклучуваат шешири. Не се уште. Тоа е повеќе за дами во средни години.
Сакам големи, плетени, со некоја лентичка која ми одговара на костумот.
Не ме интересира дали Митра и Перса ќе ме направат „некаква“ поради шеширот. Па, што разбираат тие што коментираат од мода и стил?!;)