1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Шах

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Marick14, 16 јули 2012.

 1. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  ...шах научив да играм од дедо..............со него најмногу играв.....уште од мали нозе.............интересна игра е и ми се допаѓа........(y)...................а исто така знам и табла да играм.........
   
 2. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Да, во последно време играм кога сум слободен. Уште како помал, еден другар почна да ми објаснува, ама нон стоп губев и не научив како се игра (а и другар ми не ми објасни убаво). Па пред 2 години купив нов компјутер и има шах на него и така сам научив. Добра работа што го покажува движењето на фигурите, инаку никогаш немаше да научам како се игра.

  [​IMG]

  Одамна не сум играл на вистинска шаховска табла со вистински фигури. Се онлајн...
   
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Јас знаев да играм шах,ама сега и незнам баш :)
   
 4. Special

  Special Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2013
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  19
  Пред 5-6 месеци почнав да играм,искрено не очекував дека за рок од 4-5 дена ќе научам да играм доста добро,успеав да победам добри играчи пред се тоа е за мене голем плус,се надминав себеси.На план сум да си купам некој поголем шах да можам дома да си играм во слободно време. :)
   
 5. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  шахот за мозокот е како трчањето за нозете, убава и корисна игра во која секогаш губам :rofl:rofl:rofl
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Jas nikofas ne ni nauciv da igram. Sto patime ucele nikako ne nauciv:rofl
   
 7. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  и јас сум тапа
   
 8. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Ti bar znaes kako, jas ni toa
   

Сподели: