Шах

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
јас знам да играм шах многу добро, но во последниве 5 години не изиграв нитуедна партија бидејќи немав време, кој е за може да изиграме
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Играм шах доста добро, ако сака некој може онлине да се пробаме?
 

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
Играат овие жолтиве шах. Од сон да ја разбудиш, ќе те победи.
требаше одма да оди да ги замени топот и кралот да има повеќе за маневар, ух 5 години го немам шахот извадено сигурно прашина фатил од што немам време :frantic а за интернет имам :rofl се сменија времињата
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
требаше одма да оди да ги замени топот и кралот да има повеќе за маневар, ух 5 години го немам шахот извадено сигурно прашина фатил од што немам време :frantic а за интернет имам :rofl се сменија времињата

Ја и на телефон имам, но слабо играм игри. Онака ако некад ми е досадно, би играл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio