1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Шах

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Marick14, 16 јули 2012.

 1. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Не знам да играм шах и не сакам да научам ..:)
   
 2. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  902
  јас знам да играм шах многу добро, но во последниве 5 години не изиграв нитуедна партија бидејќи немав време, кој е за може да изиграме
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Шахот е убава работа да се избистри мозокот. :biggrin
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  значи мојов мозок матен :(
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Мојов бетер. :giggle
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dare

  Dare Староседелец

  Зачленет на:
  15 јули 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  86
  Играм шах доста добро, ако сака некој може онлине да се пробаме?
   
 7. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  902
  што и направи леле вакво до сега немам видено !
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Играат овие жолтиве шах. Од сон да ја разбудиш, ќе те победи.
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  902
  требаше одма да оди да ги замени топот и кралот да има повеќе за маневар, ух 5 години го немам шахот извадено сигурно прашина фатил од што немам време :frantic а за интернет имам :rofl се сменија времињата
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ја и на телефон имам, но слабо играм игри. Онака ако некад ми е досадно, би играл.
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: