Чудните луѓе шо се викаат таксисти..

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
е тие се уште полошо.. ама пак крајот е ист... тој ќути, ти ќутиш и фаќа некоја незгодна тишина и пак застануваш еден километар порано и си одиш пак пешки дома:) .... ама јас таквите не ги смета мза таксисти...
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Дечки ај ако не ве мрзи дајте ми некоја идеја некој ваков сличен текст во иднина.. пошо ми снема сите добри идеи....:(
 

Maks

Староседелец
Бев таксист скоро 4 години, но тоа беше до пред 3 год. веке не ја работам таа работа инаку може да се каже дека спаѓав у 2 категорија метеролог:D Инаку ретко јас го почнував прв разговорот обично додека не ми прозборат јас си ќутев и си возев:) Музика задолжително во зависност од денот ако беше петок сабота обавезно денс или хаус нешто а во др. денови нешто друго странско македонско било што:D
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
најчесто прашање на таксист: Зелено е , нели?
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
леле какво е времето...а инаку кај одиш ти,кај студираш,од каде си...?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
...ее абе ја на времето возев шлепери за германија,па што убави пари зимав...сега едвај се крпиме дома,преживуваме...а јас по професија сум...ама знаеш нема работа...а наполниш 4о г никој не те сака...е дете те гледам на факултет идеш..шо учиш?!
јас:- тоа и тоа (краток одговор) ,браво супер ,ако можеш бегај од државава пошо тука леб нема...
јас да не испаднам некултурна само кратки одговори така е ,ахам ..да да ....(од друга страна па жал ме фаќа,сака муабет досадно цел ден вози никој не му праи муабет,хахах а ја па шо фаца ќе имав кај да застанам ми праат муабет...а чекам автобус мора некој да се најде за муабет...у такси сите муабетџии.... хахаха)
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Влегувам во такси, кажувам каде и по една минута почнуваат муабетите :D

-Ех ова времево, ладно бе...
-Леле колку е топло не се дише, ајде веќе нека поминат жешкиве денови...
-Ах бе оваа власт што прави не ми е јасно и еден од мене доби одговор: си ја работи работата, што би требала да прави? и заќуте
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
то се тие муабети с отаксистите.. за друго нема ш ода се прај муабет...
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Преминувам улица пред некоја ден и еден таксист ми свирка со колата и ми прави некои фаци..исто колку пати излезени пред колата стојат неколку такасисти и ти поминуваш а они сите те манијачат и одма почнуваат да реагират..И после оди качи се да се возиш...:(
Не станува овде збор за сите, значи неможам да речам дека сите се за никаде, и на работа може шефот да те изманијачи, но кога станува збор за таксистите мислам дека според нивната работа им доликува да бидат примерни, и да не свиркаат со колите...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31