1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Читање меѓу редови

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Avona Vi, 3 март 2012.

 1. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Да, читам меѓу редови. И тоа читам на глас.:D
   
 2. Stance

  Stance Нов член

  Зачленет на:
  7 декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  16
  Најлесно е сите да кажеме дека знаеме да читаме меѓу редови, но дали навистина е така или најчето имаме погрешни претпоставки кои помалце или повеќе ги сакаме, или очекуваме... тоа навистина не знам... :sram би рекла дека знам да прочитам меѓу редови понекогаш, но најчесто знам да кажам дека не е така за да не мора да западнам во заблуда и да верувам во нешто што погрешно сум сфатила или помислила. Најчесто велам, не знам да читам мисли треба да ми се нацрта и обои ако треба за да ми е јасно :p
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Па, всушност интересно ми е да зборувам со некого и да се разбирам меѓу редови. Но, се' уште немам најдено таква личност:place, ама нели надежта последна умира. Инаку, зависи колку е комплицирано тоа што некој сака да го пренесе, па затоа не секогаш ми успева. А, некогаш кога се обидувам така да се изразам не ме разбираат :zelen
   

Сподели: