Чет муабети (ти реков-ми рече)

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Па во живо нема , нема од куќа на куќа да одиме сигурно,сега само да ги дувне свеќите и (полжав труба ) да дувне (свирне) :rofl:cool:(party)(party)(party)(party)

Што да дувне, дувната е, јас мислам на промаја седела како мала :zelen(star)(party)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Она/он е настинат/а, затоа што не можам да ја/го разберам ни со превод што пишува по темиве ,само роденден си е роденден. :cool:
Уплашен/а е (shake)
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Денес и е роденден на @incule никој не и честита срам да ви е (shake)
Јас и на зид и го честитаав ,а еве и тука исто , да си жива здрава и уште многу да си ги слави . а во меѓувреме се потрудив и торта и направив (cake) :svirka
А ти па од што си заљубен во Ѕвездичката наша форумска, не ни виде дека ЈАС прва и честитав роденден....и да искористам шанса и прилика..ДОСТА ја тупите и двајцата, ај фанете се за рака и надвор од форумов со љубавните ваши препукувања, ајде одите малку во реалити шоу:svirka
:mstickle:giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Она/он е настинат/а, затоа што не можам да ја/го разберам ни со превод што пишува по темиве ,само роденден си е роденден. :cool:
Уплашен/а е (shake)

Зошто не разбираш, баш јасно пишува со еден до два збора. Не филозофира. Среќна е денес, роденден и е, ќе си дува свеќички (party)
@misti.diva orhideja нема душо таква работа :* :)
 
Последна промена:

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
А ти па од што си заљубен во Ѕвездичката наша форумска, не ни виде дека ЈАС прва и честитав роденден....и да искористам шанса и прилика..ДОСТА ја тупите и двајцата, ај фанете се за рака и надвор од форумов со љубавните ваши препукувања, ајде одите малку во реалити шоу:svirka
:mstickle:giggle
Каде во реалити шоуа па ти,па нели е омажена!?
Или пак само каприкорн беше омажена!?:unsure
А ти што мислиш?:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Каде во реалити шоуа па ти,па нели е омажена!?
Или пак само каприкорн беше омажена!?:unsure
А ти што мислиш?:)
Ништо не мислам..тоа што читам ми заличи дека има љубовни искри меѓу нив двајца;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki