Чаеви за слабеење

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Дечки дали има некој слабеено со чај и какво му е искуството? Ако може да ми препорачате чај за слабеење, каде можам да го најдам и по која цена. :)
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
не ти требаат чаеви, вежбај, пиј многу вода, секое утро пиј еден исцеден лимон, прави си антицелулитни масажи и ќе средиш се... еве едни вежби од кои има ефект...


овие се повеќе за задникот и нозете, а овие се за стомакот

http://www.femina.mk/диети-и-фитнес/фитнес/4-напредни-вежби-за-затегнат-стомак
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: freak

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Ти го препорачувам Кирколина, го има во повеќето маркети и е околу 60тина денари..
Со редовна употреба и упорност ќе има резултати:)

54482g.jpg
 

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Не мора да пијаш чаеви за слабеење. Нема ефект. Само добар режим на исхрана, вода и малце вежбање.
 

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
Ти го препорачувам Кирколина, го има во повеќето маркети и е околу 60тина денари..
Со редовна употреба и упорност ќе има резултати:)

54482g.jpg
Имаш пиено? Или знаеш некој шо има пиено?

Земи си Зелен чај. И пиј го без шеќер.
Навистина е добар зелениот чај особено доколку онака не си многу по здравата храна.. Ќе го прочисти и детоксицира организмот :)
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Некогаш многу сте ми несфатливи бре луѓе. Ако сакате да ослабете долгорочно, чај НЕ ПОМАГА.
Лично јас, пијам зелен чај, ама не ради слабеење, туку затоа што е здрав. Консумирав многу кафе, претерано, а сега полека го исфрлам кафето и прибегнувам кон чајот.
Чаевите наменети за слабеење можеби ќе помогнат додека ги користите. Нивната работа е базирана на побрзо варење на храната, и нели, соодветно, побрзо и почесто празнење.
Е сега, можеби ќе намалите некој килограм, ама по престанувањето со пиење на чајот ќе се јави т.н. синдром на „мрзливи црева“. Односно, вашите црева ќе бидат навикнати некој трет (чајот) да ја врши поголемата нивна работа, па така ќе си добиете прилично обемен ЗАПЕК, кој ќе си го лечите исто поприлично долго време.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Trajche

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Луѓе не си играјте со здравјето, какви чаеви какви бакрачи... Сакате желудникот да го расипете?? Trajche кажи им што е лекот... Земете запишете се теретана,средена исхрана ке станете бомбончиња а не чаеви ке пиеме и ке слабееме седејки во кревет хаха ... Ајде фатете се на работа а чаевите пуштете ги на раат :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen and Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Луѓе не си играјте со здравјето, какви чаеви какви бакрачи... Сакате желудникот да го расипете?? Trajche кажи им што е лекот... Земете запишете се теретана,средена исхрана ке станете бомбончиња а не чаеви ке пиеме и ке слабееме седејки во кревет хаха ... Ајде фатете се на работа а чаевите пуштете ги на раат :D

Абе така е. Убаво е да се пие чај секојдневно, ама тоа дека ќе ги ослабе...хмз :svirka Без напорна работа нема ништо
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan