1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чаеви за слабеење

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од freak, 8 август 2012.

 1. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Дечки дали има некој слабеено со чај и какво му е искуството? Ако може да ми препорачате чај за слабеење, каде можам да го најдам и по која цена. :)
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Земи си Зелен чај. И пиј го без шеќер.
   
  На 84 sk_Y ^_-, Luckky, Andrea Bloodbucket и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Во секоја аптека имаш чаеви за слабеење. ( и во тинекс има )
   
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  не ти требаат чаеви, вежбај, пиј многу вода, секое утро пиј еден исцеден лимон, прави си антицелулитни масажи и ќе средиш се... еве едни вежби од кои има ефект...  овие се повеќе за задникот и нозете, а овие се за стомакот

  http://www.femina.mk/диети-и-фитнес/фитнес/4-напредни-вежби-за-затегнат-стомак
   
  На freak му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Ти го препорачувам Кирколина, го има во повеќето маркети и е околу 60тина денари..
  Со редовна употреба и упорност ќе има резултати:)

  [​IMG]
   
 6. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Не мора да пијаш чаеви за слабеење. Нема ефект. Само добар режим на исхрана, вода и малце вежбање.
   
 7. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  Имаш пиено? Или знаеш некој шо има пиено?

  Навистина е добар зелениот чај особено доколку онака не си многу по здравата храна.. Ќе го прочисти и детоксицира организмот :)
   
 8. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Некогаш многу сте ми несфатливи бре луѓе. Ако сакате да ослабете долгорочно, чај НЕ ПОМАГА.
  Лично јас, пијам зелен чај, ама не ради слабеење, туку затоа што е здрав. Консумирав многу кафе, претерано, а сега полека го исфрлам кафето и прибегнувам кон чајот.
  Чаевите наменети за слабеење можеби ќе помогнат додека ги користите. Нивната работа е базирана на побрзо варење на храната, и нели, соодветно, побрзо и почесто празнење.
  Е сега, можеби ќе намалите некој килограм, ама по престанувањето со пиење на чајот ќе се јави т.н. синдром на „мрзливи црева“. Односно, вашите црева ќе бидат навикнати некој трет (чајот) да ја врши поголемата нивна работа, па така ќе си добиете прилично обемен ЗАПЕК, кој ќе си го лечите исто поприлично долго време.
   
  На Saladin и Trajche им се допаѓа ова.
 9. MountainMan

  MountainMan Активен Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  151
  Луѓе не си играјте со здравјето, какви чаеви какви бакрачи... Сакате желудникот да го расипете?? Trajche кажи им што е лекот... Земете запишете се теретана,средена исхрана ке станете бомбончиња а не чаеви ке пиеме и ке слабееме седејки во кревет хаха ... Ајде фатете се на работа а чаевите пуштете ги на раат :D
   
  На TheQueen и Trajche им се допаѓа ова.
 10. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Абе така е. Убаво е да се пие чај секојдневно, ама тоа дека ќе ги ослабе...хмз :svirka Без напорна работа нема ништо
   
  На MountainMan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: