Цените на горивата драстично се зголемуваат!

Maks

Староседелец
Ние економски бевме појаки од франција така?
Да појаки сме дека они со нас ке се мерат :D
Абе не се здрави оваа наша регулаторна
ја би то да кољемо куме :D
Вчера се врна од Германија дизелот таму беше 1,49 а бензинот 1,70 е.
Според нивни плати доста евтино
 

Maks

Староседелец
Од ноќеска на полноќ повторно поевтинуваат горивата. Бензинот за 3,5 Дизелот за 1,5 Денари :)
Плашам се само да не е затишје пред бура 2 пати поевтинување не е на арно да не рипне после 5 ден. наеднаш :D
 
  • Like
Реакции: JaMi

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Од ноќеска на полноќ повторно поевтинуваат горивата. Бензинот за 3,5 Дизелот за 1,5 Денари :)
Плашам се само да не е затишје пред бура 2 пати поевтинување не е на арно да не рипне после 5 ден. наеднаш :D
Мачкање очи е ова.
Луѓе се лажат полнат резервоари до врв, за 1-2 недели пак ќе рипне вртоглаво цената на дериватите.