Хороскоп – топ 10 мали нешта што го нервираат секој знак

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Рак
 1. Премногу топлина
 2. Волнена ткаенина што чеша
 3. Кога мораат да спијат на каучот
 4. Луѓе кои доаѓаат порано од договореното
 5. Луѓе кои лошо или невешто се облекуваат
 6. Кога некој ги критикува
 7. Филмови со насилство
 8. Неблагодарни деца
 9. Кога ќе ги загубат очилата за сонце
 10. Луѓе кои го крадат од нив центарот на вниманието
U-релативно точно
B-точно
B-најточно
 
 • Like
Реакции: Lady*

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
Знакот:
Водолија
 1. Луѓе кои се облекуваат на здодевен начин
 2. Брза храна
 3. Да зборуваат за минатото
 4. Психијатри
 5. Озборувања
 6. Луѓе кои не се практични
 7. Луѓе кои не чистат по нивните миленици
 8. Недостаток на лојалност
 9. Да бидат „трето тркало“ односно „тринаесетто прасе“
 10. Да си ги валкаат рацетe
Подзнакот:
Вага
 1. Луѓе кои им кажуваат да ја намалат музиката
 2. Луѓе кои мразат брза храна
 3. Ѓубре во парковите
 4. Луѓе кои крадат цвеќиња
 5. Луѓе кои се сурови кон животните
 6. Луѓе кои не возвраќаат телефонски повик
 7. Секс за една ноќ
 8. Лоши фризури
 9. Наркозависници
 10. Родители кои ги казнуваат своите деца
Повеќето погодено, ама тоа што е утнато, в крај е утнато. (wasntme)
 
 • Like
Реакции: Kiril

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Лав
 1. Луѓе кои се облекуваат подобро од нив - кај секој лав е вака
 2. Луѓе со подобри автомобили од нив
 3. Кога некој ги игнорира - сакаме внимание
 4. Кога некој им предизвикува љубомора - неподнесувам
 5. Премногу студено време
 6. Премногу влажно време
 7. Кога се принудени да одат во црква - зависи на пр. јас идам во црква
 8. Кога мора да се дома или на работа додека е сончево
 9. Кога некој им кажува да успорат - истина
 10. Кога некој им кажува дека не знаат да флертуваат
 

m.i.m.i

Нов член
Бик
 1. Луѓе кои се фалат премногу
 2. Неред и неорганизираност
 3. Облека која е искината или на која и фалат копчиња
 4. Лоши готвачи
 5. Кога некој ги игнорира во јавност
 6. Јавно говорење
 7. Луѓе кои не носат дезодоранс
 8. Да се биде објект за хумор, вицови или практични шеги
 9. Ситуации кога не се чувствуваат паметно или интелектуално
 10. Брза храна
  Само последното не е точнно.
 
 • Like
Реакции: Lady*

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Скорпија

 1. Луѓе кои позајмуваат пенкало и никогаш не го враќаат
 2. Љубовници кои не доживуваат оргазам
 3. Кога љубовникот ќе ги направи љубоморни
 4. Кога некој ќе ја заврши работата подобро од нив
 5. Јадење без манири
 6. Да ​​бидат жртва на озборувања
 7. Да бидат обвинети за неверство (дури и кога биле неверни)
 8. Луѓе кои се премногу тренди
 9. Луѓето кои тврдат дека се видовити
 10. Тоа што не можат да паркираат на местото за хендикепирани
Се е потполно точно, а посебно последното. Се карав со таткоми на аеродромот за ова, а исто така и со инструкторот кога возев часови!! Незнам зошто, не сум толку лоша :S . Чекам одговор од друга шкорпија :)
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Знак
Риби
 1. Премногу топлина
 2. Кога ќе ги загубат очилата за сонце
 3. Загадена вода
 4. Луѓе кои се смеат премногу гласно
 5. Луѓе кои не прифаќаат аргументи
 6. Алкохоличари
 7. Да им биде забрането да ги гледаат своите внуци
 8. Да мора да носат очила со диоптер
 9. Автомобили кои трошат премногу гориво
 10. Луѓе кои возат бавно
Подзнак
Стрелец
 1. Возови, авиони и автомобили кои доцнат
 2. Кога не летаат во прва класа
 3. Сопатници кои страдаат од морска болест
 4. Луѓе кои се жалат премногу
 5. Луѓе кои се плашат да преземат ризици
 6. Кога некој ќе им рече дека не знаат како да се однесуваат со парите
 7. Луѓе кои очекуваат од нив да стигнат на време
 8. Изгубен багаж
 9. Мачење животни
 10. Да читаат за кршењето на човековите права
Се ми е погодено
:D
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Јарец
 1. Луѓе кои трошат премногу пари
 2. Луѓе кои бараат заем
 3. Луѓе кои не враќаат заем на време
 4. Луѓе кои не знаат како да ги дисциплинираат своите деца
 5. Луѓе кои не почитуваат договори
 6. Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби
 7. Поетски читања
 8. Кога некој ќе ги замоли да го превезат некаде
 9. Кога некој ќе побара од нив да ги остават децата дома
 10. Лоши фризури
Само воа погодиле |-(
 
 • Like
Реакции: WomanInRed

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Водолија
 1. Луѓе кои се облекуваат на здодевен начин
 2. Брза храна
 3. Да зборуваат за минатото
 4. Психијатри
 5. Озборувања
 6. Луѓе кои не се практични
 7. Луѓе кои не чистат по нивните миленици
 8. Недостаток на лојалност
 9. Да бидат „трето тркало“ односно „тринаесетто прасе“
 10. Да си ги валкаат рацете
Се што е болдирано е точно! :zelen
 
 • Like
Реакции: Lady*