1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскоп – топ 10 мали нешта што го нервираат секој знак

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Lady*, 24 јуни 2012.

 1. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Некои работи едноставно ве нервираат или не можете да ги поднесете. Сте се запрашале ли како хороскопот влијае врз малите нешта кои понекогаш ви го прават денот ужасен, па дури и животот неподнослив? Превентус.мк ви ја претставува топ 10 листата на обични работи кои секој од хороскопските знаци не може да ги поднесе...

  Овен
  1. Луѓе кои се туркаат во автобус, додека чекаат во ред или кога поминуваат
  2. Невозвратени телефонски повици
  3. Мобилни телефони кои не работат
  4. Животни во кафези
  5. Луѓе кои досадуваат на Facebook chat
  6. Луѓе кои заобиколуваат и никако не стигнуваат до поентата
  7. Луѓе кои лошо танцуваат
  8. Возови и авиони кои доцнат
  9. Луѓе кои се облекуваат премногу опуштено
  10. Кантри музика
  Бик
  1. Луѓе кои се фалат премногу
  2. Неред и неорганизираност
  3. Облека која е искината или на која и фалат копчиња
  4. Лоши готвачи
  5. Кога некој ги игнорира во јавност
  6. Јавно говорење
  7. Луѓе кои не носат дезодоранс
  8. Да се биде објект за хумор, вицови или практични шеги
  9. Ситуации кога не се чувствуваат паметно или интелектуално
  10. Брза храна
  Близнаци
  1. Луѓе без смисла за хумор
  2. Постојано да не се во центарот на вниманието
  3. Скршени часовници
  4. Лошо вино
  5. Чевли во кои не може да се танцува
  6. Луѓе кои зборуваат полека
  7. Луѓе кои одат премногу бавно
  8. Песимисти
  9. Зависници
  10. Расипани апарати и справи
  Рак
  1. Премногу топлина
  2. Волнена ткаенина што чеша
  3. Кога мораат да спијат на каучот
  4. Луѓе кои доаѓаат порано од договореното
  5. Луѓе кои лошо или невешто се облекуваат
  6. Кога некој ги критикува
  7. Филмови со насилство
  8. Неблагодарни деца
  9. Кога ќе ги загубат очилата за сонце
  10. Луѓе кои го крадат од нив центарот на вниманието

   
  На ipopovski, Gemini и emzzy им се допаѓа ова.
 2. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Лав
  1. Луѓе кои се облекуваат подобро од нив
  2. Луѓе со подобри автомобили од нив
  3. Кога некој ги игнорира
  4. Кога некој им предизвикува љубомора
  5. Премногу студено време
  6. Премногу влажно време
  7. Кога се принудени да одат во црква
  8. Кога мора да се дома или на работа додека е сончево
  9. Кога некој им кажува да успорат
  10. Кога некој им кажува дека не знаат да флертуваат
  Девица
  1. Луѓе кои се неуредни или неорганизирани
  2. Луѓе кои не возвраќаат телефонски повик
  3. Луѓе кои не носат часовници
  4. Луѓе кои не пријавуваат даноци
  5. Луѓе кои не враќаат прибелешки
  6. Да губат време на Facebook
  7. Луѓето кои граматички погрешно се изразуваат
  8. Луѓе кои пцујат премногу
  9. Емоционална конфронтации или сцени
  10. Stand up комичари
  Вага
  1. Луѓе кои им кажуваат да ја намалат музиката
  2. Луѓе кои мразат брза храна
  3. Ѓубре во парковите
  4. Луѓе кои крадат цвеќиња
  5. Луѓе кои се сурови кон животните
  6. Луѓе кои не возвраќаат телефонски повик
  7. Секс за една ноќ
  8. Лоши фризури
  9. Наркозависници
  10. Родители кои ги казнуваат своите деца
  Скорпија
  1. Луѓе кои позајмуваат пенкало и никогаш не го враќаат
  2. Љубовници кои не доживуваат оргазам
  3. Кога љубовникот ќе ги направи љубоморни
  4. Кога некој ќе ја заврши работата подобро од нив
  5. Јадење без манири
  6. Да ​​бидат жртва на озборувања
  7. Да бидат обвинети за неверство (дури и кога биле неверни)
  8. Луѓе кои се премногу тренди
  9. Луѓето кои тврдат дека се видовити
  10. Тоа што не можат да паркираат на местото за хендикепирани
   
  На "Peperutka", Gemini, Natenceto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Стрелец
  1. Возови, авиони и автомобили кои доцнат
  2. Кога не летаат во прва класа
  3. Сопатници кои страдаат од морска болест
  4. Луѓе кои се жалат премногу
  5. Луѓе кои се плашат да преземат ризици
  6. Кога некој ќе им рече дека не знаат како да се однесуваат со парите
  7. Луѓе кои очекуваат од нив да стигнат на време
  8. Изгубен багаж
  9. Мачење животни
  10. Да читаат за кршењето на човековите права
  Јарец
  1. Луѓе кои трошат премногу пари
  2. Луѓе кои бараат заем
  3. Луѓе кои не враќаат заем на време
  4. Луѓе кои не знаат како да ги дисциплинираат своите деца
  5. Луѓе кои не почитуваат договори
  6. Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби
  7. Поетски читања
  8. Кога некој ќе ги замоли да го превезат некаде
  9. Кога некој ќе побара од нив да ги остават децата дома
  10. Лоши фризури
  Водолија
  1. Луѓе кои се облекуваат на здодевен начин
  2. Брза храна
  3. Да зборуваат за минатото
  4. Психијатри
  5. Озборувања
  6. Луѓе кои не се практични
  7. Луѓе кои не чистат по нивните миленици
  8. Недостаток на лојалност
  9. Да бидат „трето тркало“ односно „тринаесетто прасе“
  10. Да си ги валкаат рацете
  Риби
  1. Премногу топлина
  2. Кога ќе ги загубат очилата за сонце
  3. Загадена вода
  4. Луѓе кои се смеат премногу гласно
  5. Луѓе кои не прифаќаат аргументи
  6. Алкохоличари
  7. Да им биде забрането да ги гледаат своите внуци
  8. Да мора да носат очила со диоптер
  9. Автомобили кои трошат премногу гориво
  10. Луѓе кои возат бавно
   
  На MATEJA, Aaliyah, Batman и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  401
   
  На Aaliyah, Bum-Bum, Blondie и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  речиси сѐ ми е згрешено кај знакот
  ама па речиси сѐ ми е погодено кај подзнакот :biggrin
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Лејди хороскопов ти е точен само за твојот знак... ова моево освен за трошење многу пари другото врска немат.
   
  На MATEJA и Lady* им се допаѓа ова.
 7. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  Овен
  1. Луѓе кои се туркаат во автобус, додека чекаат во ред или кога поминуваат
  2. Невозвратени телефонски повици
  3. Мобилни телефони кои не работат
  4. Животни во кафези
  5. Луѓе кои досадуваат на Facebook chat
  6. Луѓе кои заобиколуваат и никако не стигнуваат до поентата
  7. Луѓе кои лошо танцуваат
  8. Возови и авиони кои доцнат
  9. Луѓе кои се облекуваат премногу опуштено
  10. Кантри музика
  точно а за првоот најточно е
  спремен сум да убијам некој од пензионерине у бус
   
  На Bum-Bum и Lady* им се допаѓа ова.
 8. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Близнаци
  1. Луѓе без смисла за хумор
  2. Постојано да не се во центарот на вниманието
  3. Скршени часовници
  4. Лошо вино
  5. Чевли во кои не може да се танцува
  6. Луѓе кои зборуваат полека
  7. Луѓе кои одат премногу бавно
  8. Песимисти
  9. Зависници
  10. Расипани апарати и справи
  Полн Погодок(nod)
   
  На Gemini, Lady* и Kiril им се допаѓа ова.
 9. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  Водолија
  1. Луѓе кои се облекуваат на здодевен начин
  2. Брза храна
  3. Да зборуваат за минатото
  4. Психијатри
  5. Озборувања
  6. Луѓе кои не се практични
  7. Луѓе кои не чистат по нивните миленици
  8. Недостаток на лојалност
  9. Да бидат „трето тркало“ односно „тринаесетто прасе“
  10. Да си ги валкаат рацете

   Тука сме да :)
   
  На parvati, Oleri и Lady* им се допаѓа ова.
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  мрзу да збору за минато, осфен ако е некоја луда случка и да гу раскажемо
  комај сфе е тачно ! : )
   
  На Bum-Bum и Lady* им се допаѓа ова.

Сподели: