1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскоп на љубомората

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Hip.Hop_MKD, 12 март 2012.

1. Succubus

Succubus Истакнат Член

Зачленет на:
    28 февруари 2012
    Мислења:
    562
    Допаѓања:
    835
    Близнаци
    Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

Па не баш, не давам впечаток дека сум рамнодушна, тоа се случува само ако не сакам некој, туку ептен онака ми е врската :)
    А, не баш, не сакам да ГОСПОДАРАМ, особено не со материјалното богатство..
    Не мислам дека е баш точно овоа :p

2. Minella

Minella Активен Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    169
    Допаѓања:
    171
    Стрелец сосема точно ,никогаш не сум била нити ќе бидам љубоморна :kafe,мада послиот пол ги нервира што непокажувам воопшто знаци на љубомората :smug

3. Black Mamba

Black Mamba Активен Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    121
    Допаѓања:
    125
    Близнаци
    Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

ауууу, ме утепаа :nah може е точно за некои близнаци, али стварно не сум љубоморна :cool:

4. end.

end. Полноправен Член

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    72
    Допаѓања:
    78
    Риби
    Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.

На 048 и Sugar им се допаѓа ова.
  5. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,105
    Водолија
    Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

AQUARIUS, MFZ!

6. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    за скорпија се погодиле

7. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Мислам дека нема врска хороскопот кога се во прашање вакви релативни работи. Ако мене ми пиши дека не сум љубоморна личност во хороскоп, дали тоа значи дека никогаш не сум била и нема да бидам љубоморна? Не. Како секое живо суштество, така и јас, барем на кратко ќе почувствувам љубомора.
    Инаку водолија сум и се најдобро ми пишува. И најубава сум. :mstickle

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  8. TheKitten

TheKitten Истакнат Член

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    549
    Допаѓања:
    629
    Водолија
    Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

Точно.
    Не сум љубоморна и алергична сум на љубомора :) Секој има свој живот пред се, после има живот со партнерот итн.
    Не се мешам во неговиот живот, не сакам ниту тој во мојот :)
    Само што, малку луѓе функционираат така, заебано е кога треба да објасниш некому дека иако не му титкаш милион пати на ден, сепак ти значи.

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Шмекси

Шмекси Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,130
    Допаѓања:
    1,066
    Никогаш не сум бил љубоморен.Нити потајно нити јавно да префрлувам или да бидам љубоморен.Не верувам нити во она дека малку љубомора е добро за врската.Bullshit тоа малку за 1 месец станува болест.

На TheKitten и Black Mamba им се допаѓа ова.
  10. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    Исто, ниту сум љубоморна, ниту покажувам. Ама во врска.. исто не покажувам ама во мене сум. И кога ќе ми дојде преку глава, не директно, но кажувам што ми смета :D

Сподели: