1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскоп на љубомората

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Hip.Hop_MKD, 12 март 2012.

 1. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Близнаци
  Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

  Па не баш, не давам впечаток дека сум рамнодушна, тоа се случува само ако не сакам некој, туку ептен онака ми е врската :)
  А, не баш, не сакам да ГОСПОДАРАМ, особено не со материјалното богатство..
  Не мислам дека е баш точно овоа :p
   
 2. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Стрелец сосема точно ,никогаш не сум била нити ќе бидам љубоморна :kafe,мада послиот пол ги нервира што непокажувам воопшто знаци на љубомората :smug
   
 3. Black Mamba

  Black Mamba Активен Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  125
  Близнаци
  Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

  ауууу, ме утепаа :nah може е точно за некои близнаци, али стварно не сум љубоморна :cool:
   
 4. end.

  end. Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  78
  Риби
  Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.
   
  На 048 и Sugar им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Водолија
  Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

  AQUARIUS, MFZ!
   
 6. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  за скорпија се погодиле
   
 7. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Мислам дека нема врска хороскопот кога се во прашање вакви релативни работи. Ако мене ми пиши дека не сум љубоморна личност во хороскоп, дали тоа значи дека никогаш не сум била и нема да бидам љубоморна? Не. Како секое живо суштество, така и јас, барем на кратко ќе почувствувам љубомора.
  Инаку водолија сум и се најдобро ми пишува. И најубава сум. :mstickle
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
  Водолија
  Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

  Точно.
  Не сум љубоморна и алергична сум на љубомора :) Секој има свој живот пред се, после има живот со партнерот итн.
  Не се мешам во неговиот живот, не сакам ниту тој во мојот :)
  Само што, малку луѓе функционираат така, заебано е кога треба да објасниш некому дека иако не му титкаш милион пати на ден, сепак ти значи.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Никогаш не сум бил љубоморен.Нити потајно нити јавно да префрлувам или да бидам љубоморен.Не верувам нити во она дека малку љубомора е добро за врската.Bullshit тоа малку за 1 месец станува болест.
   
  На TheKitten и Black Mamba им се допаѓа ова.
 10. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Исто, ниту сум љубоморна, ниту покажувам. Ама во врска.. исто не покажувам ама во мене сум. И кога ќе ми дојде преку глава, не директно, но кажувам што ми смета :D
   

Сподели: