Хороскоп на љубомората

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Близнаци
Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

Па не баш, не давам впечаток дека сум рамнодушна, тоа се случува само ако не сакам некој, туку ептен онака ми е врската :)
А, не баш, не сакам да ГОСПОДАРАМ, особено не со материјалното богатство..
Не мислам дека е баш точно овоа :p
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
169
171
43
Pust ostrov
Стрелец сосема точно ,никогаш не сум била нити ќе бидам љубоморна :kafe,мада послиот пол ги нервира што непокажувам воопшто знаци на љубомората :smug
 

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Близнаци
Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

ауууу, ме утепаа :nah може е точно за некои близнаци, али стварно не сум љубоморна :cool:
 

end.

Полноправен Член
3 март 2012
72
78
18
Риби
Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.
 
  • Like
Реакции: 048 and Sugar

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Водолија
Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

AQUARIUS, MFZ!
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
Мислам дека нема врска хороскопот кога се во прашање вакви релативни работи. Ако мене ми пиши дека не сум љубоморна личност во хороскоп, дали тоа значи дека никогаш не сум била и нема да бидам љубоморна? Не. Како секое живо суштество, така и јас, барем на кратко ќе почувствувам љубомора.
Инаку водолија сум и се најдобро ми пишува. И најубава сум. :mstickle
 
  • Like
Реакции: parvati

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
549
629
93
Водолија
Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

Точно.
Не сум љубоморна и алергична сум на љубомора :) Секој има свој живот пред се, после има живот со партнерот итн.
Не се мешам во неговиот живот, не сакам ниту тој во мојот :)
Само што, малку луѓе функционираат така, заебано е кога треба да објасниш некому дека иако не му титкаш милион пати на ден, сепак ти значи.
 
  • Like
Реакции: parvati

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Никогаш не сум бил љубоморен.Нити потајно нити јавно да префрлувам или да бидам љубоморен.Не верувам нити во она дека малку љубомора е добро за врската.Bullshit тоа малку за 1 месец станува болест.
 
  • Like
Реакции: TheKitten and Black Mamba

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Никогаш не сум бил љубоморен.Нити потајно нити јавно да префрлувам или да бидам љубоморен.Не верувам нити во она дека малку љубомора е добро за врската.Bullshit тоа малку за 1 месец станува болест.
Исто, ниту сум љубоморна, ниту покажувам. Ама во врска.. исто не покажувам ама во мене сум. И кога ќе ми дојде преку глава, не директно, но кажувам што ми смета :D