1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскоп на љубомората

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Hip.Hop_MKD, 12 март 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Гледам Астрологија сакате и се интересирате дали ќе ви погодат епа, ајде и хороскоп на љубомората.. :D  Овен
  Вашите сентиментални односи се јасни и точни. Секогаш се чувствувате сигурни во себе. Кога ќе ве обземат страстите станувате многу чувствителни. Вие сте “мајчински“ тип, кој цврсто и сигурно се грижи за своите блиски. Заради оваа особина исто така љубоморно ја чувате и саканата личност.
  Бик
  Кој ќе се одлучи да биде со вас, ризикува многу затоа што Биковите се исклучиво љубоморни личности. Положбата е трагична ако вашиот партнер не сака да биде ваш роб. Ако изберете Водолија или Скорпија ќе ви биде многу полесно. Тие имаат многу лицемерност во себе така што ќе ви го кажат тоа што сакате да го чуете.
  Близнаци
  Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.
  Рак
  Вие сте нежно и чувствително суштество кое длабоко се врзува за својата љубов, а од својот партнер бара дупло повеќе почит и разбирање. Правите често љубоморни сцени, најчесто и без потреба, и ја нарушувате хармонијата во врската. Премногу ги анализирате постапките на својот партнер, а при тоа заборавате како се однесувате вие со него.
  Лав
  Секогаш истакнувате дека љубомората е глупост, но не сте сигурни во себе и секогаш го следите партнерот – каде оди и со кого разговара. Длабоко сте љубоморни, но го криете тоа во себе не сакајќи да ја нарушите сопствената гордост и достоинство. Но, кога сте сами со партнерот избива вистинска река од љубоморни префрлања.
  Девица
  Секогаш сте разочарани од љубовта и го обвинувате партнерот. Кога тој ќе погледне во друга личност губите тло под нозете. Погледнете се себе си и ќе видите дека и вие сте прекрасна личност. Вратете ја самодовербата и заборавете на љубомората.
  Вага
  Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.
  Скорпија
  Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.
  Стрелец
  Секогаш победувате во љубовните конфликти. Вашето мото е “Имам голема самодоверба!“ и многу добро се согласувате со својот партнер. Љубовта за вас е убава работа, но ве обзема повремено. Заради тоа и не патите од љубомора.
  Јарец
  Премногу сте горди и заради тоа не подлегнувате на љубомора. Дури и кога ќе се појави благо чувство на љубомора, ви поминува брзо. Се водите од мислата “Ако веќе е со мене, ќе мора да остане со мене засекогаш!“
  Водолија
  Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.
  Риби
  Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.
  Превземено од ЦрноБело.цом
   
  На live.your.life, 4FUN, TheKitten и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Скорпија :smug
   
  На Scars31, cece17, КрисТина К. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Девица прилично точно.
   
  На mAcIkA, Hip.Hop_MKD и Maks им се допаѓа ова.
 4. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Водолија :sreken
   
  На 048, Hip.Hop_MKD и Maks им се допаѓа ова.
 5. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  За лав е точно.
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  Стрелец :)
   
 7. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Риби
  Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.
  Многу точно за жал :)
   
  На end. и marjan им се допаѓа ова.
 8. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  Стрелец
  Љубовта за вас е убава работа, но ве обзема повремено.:)
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  Риби
  Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.:p
   
  На end. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Бик
  Кој ќе се одлучи да биде со вас, ризикува многу затоа што Биковите се исклучиво љубоморни личности. Положбата е трагична ако вашиот партнер не сака да биде ваш роб. Ако изберете Водолија или Скорпија ќе ви биде многу полесно. Тие имаат многу лицемерност во себе така што ќе ви го кажат тоа што сакате да го чуете.

  Ауу ова да точно дека сум љубоморна а и дечко ми е Водолија- лицемерен е :D
   

Сподели: