1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопски знак Лав

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Marrie, 10 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  и тоа како:frown:rofl
   
 2. Dare

  Dare Староседелец

  Зачленет на:
  15 јули 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  86
  Ја сум лав.... Океј сме, ништо не ни фали, нема потреба од злобни коментари.
   
 3. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  И јас сум лав и тоа со под знак лав :)
   
 4. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  И ја сум лав а не сум толкав егоцентрик и арогантен,бар според мене.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ^^^ivana^^^

  ^^^ivana^^^ Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 декември 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  30
  -Симбол:
  Лав
  -Симболизира:
  Енергичност, креативност, гордост, суета, големина, власт, слава.
  -Елемент:
  Оган
  -Планета:
  Сонце
  -Ден од седмицата:
  Недела
  -Добри карактеристики:
  Смели, мили, добродушни, лојални, чесни, забавни, креативни, добри организатори, отворени, со добро чувство за хумор, комуникативни, добри љубовници, лидери.
  -Лоши карактеристики:
  Арогантни, горделиви, незрели, егоисти, љубоморни, нештедливи, агресивни, сурови, мрзливи (особено мажите), имаат преголема желба за власт.
  -Карактеристики по кои ќе ги познаете:
  Карактеристична бујна коса, надмено однесување.
  -Скриена желба:
  Да владеат со светот! :D
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Па бујна κоса немам ама κе ме познаеш по гоρдоста и смислата за хумоρ, по одот ; )...
  Само си се чудам на себе κаκо толκу мн ми се смиρи љубомоρата..
  Боо κога подобρо κе ρазмислам веќе ич не сум љубомоρна. А бев Бог да чува :D
  Ме смиρил неκој... (wasntme)
   
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,649
  Допаѓања:
  5,728

Сподели: