Хороскопски знак Лав

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Колку лавчиња не има тука на форумот? И секако, ваше мислење за тие што се во знакот лав? :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Лоши, љубоморни, дрски, арогантни..не знам какви се сите, зависи од подзнакот ама што имам еден другар е баш како што напишав на почетокот :)
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Лоши, љубоморни, дрски, арогантни..не знам какви се сите, зависи од подзнакот ама што имам еден другар е баш како што напишав на почетокот :)
За љубоморни секако дека не, а лоши, дрски и арогантни.. со тие штo заслужиле.
Сигурно не си ја видела нашата позитивна страна :)
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
дрски, сакаат секогаш да бидат забележани и да бидат центар на внимание, полни со енергија, забавни, со добро чувство на хумор..
 
  • Like
Реакции: Marrie

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Лоши, љубоморни, дрски, арогантни..не знам какви се сите, зависи од подзнакот ама што имам еден другар е баш како што напишав на почетокот :)
Лоши многу се, јас сум лав ( ако друго ми пише на профилов) љубоморни сме ама знаеме да се бориме и против неа, сакаме да сме во центарот на вниманието, најчесто и не сакам да сум поубаво ми е сама отколку да ме сликаат наоколу, арогантни не баш незнам за некои, ама за себе не би рекла, дрска сум да ама во одредени ситуации. Знаеме да бидеме многу добри ама и многу лоши, ако некој со нас е добар ние сме уште подобри со него. Не простуваме изнерверувања, а знаеме да изнервериме, кога сме во долги врски најчесто сме ние тие кои се борат највеќе за се. Дарежливи сме. Ако си во подзнак дупли лав тоа ти е жешка вода, со нас нема играње.
 
  • Like
Реакции: violetmoon and emzzy

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
Ми се допаѓаат лавчињата, и покрај тоа што лавот е најспротивен од мојот знак.
Горди се самите на себе. Секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Но, се отворени и искрени, секогаш го кажуваат тоа што го мислат.
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
360
356
1,063
300.000.000 BC
Голема маана на лавовите е што некогаш знаат да бидат повелечи во “офф сајд“ а сакаат да се во центар на светот.Чисто од сомневање да не се избламираат пред друштво или ја немаат потребната поддршка од другите во стилот “Напред наши“.
Е кога лав би го совладал ова “срамење“ да речам, или страв да не се избламира тогаш би бил баш оригинален лав...
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Зар е можно:confused:
Јас сум лав а не сум ниедно од овие,изгледа ме лажат дека сум роден во август
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Зар е можно:confused:
Јас сум лав а не сум ниедно од овие,изгледа ме лажат дека сум роден во август
а може па и си само не си приметил:):confused::angel:mstickle
и јас сум лав,но напишав еднаш...не верувам во хороскоп