1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопски знак Лав

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Marrie, 10 март 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Колку лавчиња не има тука на форумот? И секако, ваше мислење за тие што се во знакот лав? :)
   
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Лоши, љубоморни, дрски, арогантни..не знам какви се сите, зависи од подзнакот ама што имам еден другар е баш како што напишав на почетокот :)
   
 3. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  За љубоморни секако дека не, а лоши, дрски и арогантни.. со тие штo заслужиле.
  Сигурно не си ја видела нашата позитивна страна :)
   
  На ●Untouchable° и Дијана им се допаѓа ова.
 4. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  дрски, сакаат секогаш да бидат забележани и да бидат центар на внимание, полни со енергија, забавни, со добро чувство на хумор..
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Лоши многу се, јас сум лав ( ако друго ми пише на профилов) љубоморни сме ама знаеме да се бориме и против неа, сакаме да сме во центарот на вниманието, најчесто и не сакам да сум поубаво ми е сама отколку да ме сликаат наоколу, арогантни не баш незнам за некои, ама за себе не би рекла, дрска сум да ама во одредени ситуации. Знаеме да бидеме многу добри ама и многу лоши, ако некој со нас е добар ние сме уште подобри со него. Не простуваме изнерверувања, а знаеме да изнервериме, кога сме во долги врски најчесто сме ние тие кои се борат највеќе за се. Дарежливи сме. Ако си во подзнак дупли лав тоа ти е жешка вода, со нас нема играње.
   
  На violetmoon и emzzy им се допаѓа ова.
 6. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Ми се допаѓаат лавчињата, и покрај тоа што лавот е најспротивен од мојот знак.
  Горди се самите на себе. Секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Но, се отворени и искрени, секогаш го кажуваат тоа што го мислат.
   
  На Дијана, Sugar и Natenceto им се допаѓа ова.
 7. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  356
  Голема маана на лавовите е што некогаш знаат да бидат повелечи во “офф сајд“ а сакаат да се во центар на светот.Чисто од сомневање да не се избламираат пред друштво или ја немаат потребната поддршка од другите во стилот “Напред наши“.
  Е кога лав би го совладал ова “срамење“ да речам, или страв да не се избламира тогаш би бил баш оригинален лав...
   
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Зар е можно:confused:
  Јас сум лав а не сум ниедно од овие,изгледа ме лажат дека сум роден во август
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  а може па и си само не си приметил:):confused::angel:mstickle
  и јас сум лав,но напишав еднаш...не верувам во хороскоп
   
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  По комуникацијата со мене го осети ЛАВОТ?:D
   

Сподели: