1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопски знак Лав

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Marrie, 10 март 2012.

1. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    Колку лавчиња не има тука на форумот? И секако, ваше мислење за тие што се во знакот лав? :)

2. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    Лоши, љубоморни, дрски, арогантни..не знам какви се сите, зависи од подзнакот ама што имам еден другар е баш како што напишав на почетокот :)

3. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    За љубоморни секако дека не, а лоши, дрски и арогантни.. со тие штo заслужиле.
    Сигурно не си ја видела нашата позитивна страна :)

На ●Untouchable° и Дијана им се допаѓа ова.
  4. Sugar

Sugar Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    501
    Допаѓања:
    1,110
    дрски, сакаат секогаш да бидат забележани и да бидат центар на внимание, полни со енергија, забавни, со добро чувство на хумор..

На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,193
    Лоши многу се, јас сум лав ( ако друго ми пише на профилов) љубоморни сме ама знаеме да се бориме и против неа, сакаме да сме во центарот на вниманието, најчесто и не сакам да сум поубаво ми е сама отколку да ме сликаат наоколу, арогантни не баш незнам за некои, ама за себе не би рекла, дрска сум да ама во одредени ситуации. Знаеме да бидеме многу добри ама и многу лоши, ако некој со нас е добар ние сме уште подобри со него. Не простуваме изнерверувања, а знаеме да изнервериме, кога сме во долги врски најчесто сме ние тие кои се борат највеќе за се. Дарежливи сме. Ако си во подзнак дупли лав тоа ти е жешка вода, со нас нема играње.

На violetmoon и emzzy им се допаѓа ова.
  6. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Ми се допаѓаат лавчињата, и покрај тоа што лавот е најспротивен од мојот знак.
    Горди се самите на себе. Секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Но, се отворени и искрени, секогаш го кажуваат тоа што го мислат.

На Дијана, Sugar и Natenceto им се допаѓа ова.
  7. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    356
    Голема маана на лавовите е што некогаш знаат да бидат повелечи во “офф сајд“ а сакаат да се во центар на светот.Чисто од сомневање да не се избламираат пред друштво или ја немаат потребната поддршка од другите во стилот “Напред наши“.
    Е кога лав би го совладал ова “срамење“ да речам, или страв да не се избламира тогаш би бил баш оригинален лав...

8. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Зар е можно:confused:
    Јас сум лав а не сум ниедно од овие,изгледа ме лажат дека сум роден во август

9. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    а може па и си само не си приметил:):confused::angel:mstickle
    и јас сум лав,но напишав еднаш...не верувам во хороскоп

10. Aristokrat

Aristokrat Староседелец