Форумско искуство

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Која иднина бе братче, то е одамна сегашност и ке премини во минато...
А реалното дружење понекогаш бара кеш меш, знајш како е.. модерно време... макијатото мора во објектив да го пиеш да те видат сите.. да се сликаш, па на фејсбук да истајш слика кај шо си бил У ГРЧКА на одмор.. и такви приказни..
Ама сето то е уствари филмање, и нема врска со она дружење пред 5-10 години кога немаше интернет за 500 денари месечно..
Сега е све мижи да те мамам, тој што неможе во реалноста да биди фаца, ке се регистрира овде со ник Џони Дип, ке стави слика динстана во Фотошоп и ке глумит лудило...
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Која иднина бе братче, то е одамна сегашност и ке премини во минато...
А реалното дружење понекогаш бара кеш меш, знајш како е.. модерно време... макијатото мора во објектив да го пиеш да те видат сите.. да се сликаш, па на фејсбук да истајш слика кај шо си бил У ГРЧКА на одмор.. и такви приказни..
Ама сето то е уствари филмање, и нема врска со она дружење пред 5-10 години кога немаше интернет за 500 денари месечно..
Сега е све мижи да те мамам, тој што неможе во реалноста да биди фаца, ке се регистрира овде со ник Џони Дип, ке стави слика динстана во Фотошоп и ке глумит лудило...

за жал така е
али ипак постои дружење пример до на спортски секогаш ќе најдеш друштво за спорт од тука едно кругче низ чаршија ќе смекниш некое чупе и така :cool:
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Ова ми е трет форум, и на сите 3 сум сеуште активна.Понекогаш сакам само да читам, некои постови знаат добро да ме насмеат, а некои да ме растажат. Интересно ми е кога ќе отворам некоја тема, и гледам мое мислење на истата, и си викам дали е можно јас ова да сум го напишала:giggle Што имав една тема отворено на еден форум (ама така на заебанции беше) се испокарав со сите машки членови, ама некои ме пофалија дека така одамна не се смееле на некоја тема, мило ми е што сум насмеала некого:) Иначе досега се немам со ниеден член запознаето, од причина што сакам да останам анонимна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: близнак

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Прв форум ми беше бадијала или кајгана. На бадијала бев само активен читач, додека немам никогаш коментирано. Кајгана може да кажам дека е исто, повеќе сакам да читам отколку да пишувам. Додека на форумов сум најактивен. Се приклучив уште на почетокот, ми беше доста интересен, запознав доста интересни фацки (виртуелно, а се надевам во скоро време и лице во лице ќе ги запознаам) и веројатно затоа и останав тука.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Марија

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Ова ми е втора година на форум.. Од лани почнав да се занимавам со форуми. Прво се зачленив на Електирчно Магаре таму не бев активен т.е. само читав за Оружје, Бомби и Сајбер Криминал!
vozbud.gif
vozbud.gif
vozbud.gif

Потоа се зачленив на Кајгана Форум, па на ЦрноБело и на крај на Бркај Работа форум.
Се зачленив за да запознавам луѓе, ме интересираат луѓето. Највеќе се зачленив за да најдам некој со приближно слични ставови како мене, но ете неуспех-нема!:unsure
Сеа сум активен само на Кајгана форум.. И така гледам ќе остане. :)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Још одамна сам слушнаја за овија форуми, али исто како што е случај куде Трајчета и куде мене беше такој. Не ги разбираше тија људи што гледав толко интересно у некое си коментирање. На пуно форуми сам се зачленуваја ама највише што сам седеја тамо е 1 недељу. Овј форум га знам од почетак. Едно време време брат ми беше члан и читасва нешто сс мајку ми ама мене ми изгледаше досадно, али после од досаду и ја си направи. Од туј иам некои виртуелни да ги кажу другари, али овакој лајв не сам се запознаја сс никога, а и на собиранке неможу да иду пошто су све у други градови и неам сс кога да иду а и некако ми чудно само ја дете тамо 15 године а около мене сви по 4-5 године постари.