1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумско запросување

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од ScoobyDoo, 14 мај 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ...Кој размислуе пола му се прашта хх
  замолују некоја кума се кумо дај да ти бидну ја тој дечко, тој ус брак што иде
   
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  двосмислен език ?
  тој ти е едну дунду лиже а на другу мисли ?
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  такој си е
  и не ме провоцирај на офф топици....или најди ми кум....ти ке речеш да,јас не,кој кој е никој нема да примети
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  е кумата м'шка била
  вуна под мишка и се скрила
  место кондом да си купила
  земала улошки со крила
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Цел форум знае која ја меркам, Сите знаат која ми е форумската љубов. Епа мислам дека временската прогноза ми е наклонета

  [​IMG]

  Eпа foREVer ти реков, или џа или бу :)
  решив да те запросам пред црнобеливе форумџии.
  морам да признаам дека на почетокот ми беше одбивна, аватар со Гудјонсен, недефиниран пол на форумски профил, прва тема и мислење во фан форум: Челзи (или Челси како што ти милуваш да кажеш) и помислив дека си машко.
  Сакав да те запросам на финалето на ЛШ, ама еве малку порано. Можеби единствена девојка си ти што ја знам, и што е толку загреана за Челси. Епа да :) има форумски двојки, ама сакам да бидеме над нив.
  Дали ти foREVer сакаш да ми бидеш жена?
  [​IMG]

  Без тебе сум ко Чех без Челси, ко Стенфорд Бриџ без Сината Армија

   
  На Gemini, monika88, street_chic и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  какво романтично запросување, добра идеа.
  romanticno.jpg
   
  На N|ghtmare_f, Bum-Bum, Ludaca и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Уш нешто да напишеше, ќе ме расплачеше... :)
  Пошо сум без зборови моментално, само ќе ти одговорам на прашањето: секако дека ДА! :sreken  [​IMG]
   
  На Gemini, Bum-Bum, Ночной охотник и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Ова е веќе премногу за мене, ќе пукнам од радост.
  premnogu.jpg
   
  На N|ghtmare_f, Bum-Bum, 048 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  филинг лајк а
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 10. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  И да имав некакви недоумици, со ова целосно ме освои. :giggle
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: