1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумско запросување

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од ScoobyDoo, 14 мај 2012.

 1. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Инспириран од темата форумски пар дојдов до идеја за отварње на ваква тема.... Може некој ќе собере храброст јавно да ја запроси неговата форумска љубов.... (inlove)

  [​IMG]
   
  На Bum-Bum, Dee Dee, Hip.Hop_MKD и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Да ја разбијам тремата јас јавно ке ја запросам lady_blue,знам дека нема да прифати ама да ја запознаам со свекрвата,свекорот и кукниот љубимец,доколку прифати,да знае во каква фамилиа влегува (inlove)

  две фотографии од свекрвата
  images (1).jpg images.jpg

  свекорот
  images (2).jpg
  Кукните миленичиња
  images (4).jpg images (5).jpg

  не очекувам одговор (shake)]:)
   
  На *V******, parvati, The_Mayor и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  ја префрлам темава во играчница :cool:
   
  На Bum-Bum, Dee Dee и melpomena им се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  абе каква играчница :eek темава е за во дом и семејство :giggle
  ај ке ти простиме плао што ја префрли,ама еден ден кога преку темава некој ке создаде семејство има да ни ја вратиш (inlove)
  јас се извинувам ако со мојот пост ја пренасочив темата (worried) :D
   
  На Dee Dee и lady_blue им се допаѓа ова.
 5. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  За тоа што некои членови го/ќе имаат приватно не треба да се полемизира на форум. Приватноста изнесана на форум јавно не донесува позитивна ситуација после одреден период. Историјата го покажала истото нема потреба да се мисли дека тоа нема да се случи пак. Приватно правете што сакате и кај сакате ама јавно низ теми како да не се познавате лично. Верувајте ми, така е најдобро...

  Најмало внесување на приватност значи кланоризирање и поделби. После тој момент вашите ставови не се лично ваши затоа што така вие мислите дека треба туку се поради поддршка на другиот ваш мил член во очите на другите.
   
  На melpomena, redhead, Dee Dee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  еј па имало тема :) јес :) да чекам да се собери народ за јавно?
   
  На Bum-Bum и melpomena им се допаѓа ова.
 7. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Колкуа многу имам за запросување на форумов, дури не знам ни толку различни начини за запросување.(rain)
   
  На TIGERWOMAN31SK и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  ја па само една :)
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Една ама вредна.;)
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  разбира се :)
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: