Форумски весник ,,Црнобело" (прашања, предлози...)

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
628
29
Извинете што јас од не сум активен на форумот две три години и знам дека кога се активирав на форумов пробав да помогнам за весникот но ми се исподесија доста работи приватно и го баталив уште од старт како што и го почнав дизајнот за тогашниот број а и активен на еден куп форуми у меѓувреме некако решив да намалам повеќе форуми.

Сметам дека наместо весник најдобро би било да се прават само интервјуа кој би биле објавувани на форумов. Знам доста форуми кој имаа вака весник ама весник сака доста работа :) Се надевам и други членови не ја баталиле темава.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Може нешто да направиме за велигден интервју
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Истото сакав да го предложам како и @Marcello, немаме доволен број на активисти за да се направи весник во вистинска смисла на зборот... тоа треба да е плански и со договор... да има смисла весникот, дури и кога се обидувавме на времето, мене не ми изгледаше најсјајно, беше многу сиромашен со рубрики, а вака интервјуа би било интересно.
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Истото сакав да го предложам како и @Marcello, немаме доволен број на активисти за да се направи весник во вистинска смисла на зборот... тоа треба да е плански и со договор... да има смисла весникот, дури и кога се обидувавме на времето, мене не ми изгледаше најсјајно, беше многу сиромашен со рубрики, а вака интервјуа би било интересно.
Од сега само интервјуа :D
Предложете член со кого сакате интервју
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Заборавив. Значи имам идеја, за подготвување на весникот да му препуштите се во рацете на @Хептаграм XI... Прекрасен дизајн ќе направи и се останато. Оа не е лошо интервју да има со него...нели!!!!
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Заборавив. Значи имам идеја, за подготвување на весникот да му препуштите се во рацете на @Хептаграм XI... Прекрасен дизајн ќе направи и се останато. Оа не е лошо интервју да има со него...нели!!!!
Ако @Хептаграм XI има желба и време, слободно може :D