1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (прашања, предлози...)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 26 октомври 2014.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Црнобели после Велигден очекувајте свежина во овој дел од форумот :)))
   
  На Luckky, JaMi и existence им се допаѓа ова.
 2. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Озонер|-(
   
 3. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Извинете што јас од не сум активен на форумот две три години и знам дека кога се активирав на форумов пробав да помогнам за весникот но ми се исподесија доста работи приватно и го баталив уште од старт како што и го почнав дизајнот за тогашниот број а и активен на еден куп форуми у меѓувреме некако решив да намалам повеќе форуми.

  Сметам дека наместо весник најдобро би било да се прават само интервјуа кој би биле објавувани на форумов. Знам доста форуми кој имаа вака весник ама весник сака доста работа :) Се надевам и други членови не ја баталиле темава.
   
  На Luckky, Аркантос и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Може нешто да направиме за велигден интервју
   
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Истото сакав да го предложам како и @Marcello, немаме доволен број на активисти за да се направи весник во вистинска смисла на зборот... тоа треба да е плански и со договор... да има смисла весникот, дури и кога се обидувавме на времето, мене не ми изгледаше најсјајно, беше многу сиромашен со рубрики, а вака интервјуа би било интересно.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Од сега само интервјуа :D
  Предложете член со кого сакате интервју
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Полека малку, причекај да дојдат(ако дојдат) нови членови, за да има можност да се бира.
   
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Сaкам да прочитам интервју со еден прекрасен член од форумов, мојот драг пријател @corki ...:)(flower)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Заборавив. Значи имам идеја, за подготвување на весникот да му препуштите се во рацете на @Хептаграм XI... Прекрасен дизајн ќе направи и се останато. Оа не е лошо интервју да има со него...нели!!!!
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Ако @Хептаграм XI има желба и време, слободно може :D
   

Сподели: