1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (прашања, предлози...)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 26 октомври 2014.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Темава ја отварам за да можеме да дискутираме околу форумскиот весник ,,Црнобело". Ние како тим кој работи на весникот ќе можеме во темава да ве известуваме за се околу весникот, а вие како читатели тука ќе можете да поставувате прашања и да давате предлози околу истиот.
  Темата Форумски весник ,,Црнобело" - пријавување ќе служи исклучително за пријавување. Секој оној кој ќе сака да стане дел од ЦБ тимот или ќе сака да предложи некој за да биде дел од ЦБ тимот, тоа ќе може да го направи во темата за пријавување.

  gfh.png
   
 2. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Форум без црни хроники , кој кого банирал, кој со кој се искарал, кој си го исекол пенисот заради девојката...едноставно не бидвит.
  Само розево си пишите, ќе помислам дека за латас работите.
   
  На melpomena, escape и Y1K991 им се допаѓа ова.
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Што теми се отворија за весников...
  Јас и во другата тема си го кажав мислењето, направете да изгледа по сериозно.
  По сериозно околу дизајнот, и без коцки у боја и смајлиња во текстовите. :zelen
   
  На melpomena, Y1K991, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Да вработите лектор. А тоа сликите од форумџиите кои ги ставате, ставајте ги убаво, а не принтскрин и закачи ја.
   
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  Ќе го направиме совршен по ваши барања ама ќе го наплаќаме тогаш. :D

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дизајнот на Црнобело4 ќе биде по примерот на @lady_blue
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  И парите мене ќе ми ги дадете. :)
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  И дефинитвно Дејвид Мојс се согласи на ексклузивно интервју за Црно Бело форум. Тоа е првиот случај на селебрити кој ќе гостува на црно-белите страници (ок, не е баш којзнае шо селебрити) но никогаш не се знае, еден ден може да освои светско и да биде општо познат.:D
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Да и плус тоа ќе има секакви прашања за ѕвездата. :)
  Преку 20 ќе му поставиме.
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  @Mjölnir пиши што сакаш за аниме и како мислиш дека треба да изгледа и прати ми во порака.
  Пишувај на латиница. :)
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: