1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.7)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 26 февруари 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  По такви настани овој месец редно беше да заблажиме ситуација бар преку весников :D
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. I love you

  I love you Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  Значи го прочитав весникот, честитки, се најдобро и така продолжете. **
  Совршен е!! ;);)
   
  На JaMi и Makedonec им се допаѓа ова.
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не сакам да се изгуби воља за весников и да го снема ко што сме навикнати ние наеднаш да се затрчаме во некоја работа па исто толку набрзина да изгубиме интерес, весникот е одлична идеја, сакам да го има, сакам да го читам... Во две три изданија пред овој стварно уживав, тие првите ок не ги спомнувам, уште беше почеток, ама овој весник ми е ко се да сте завршиле во последните три дена и ко содржинава освен едното интервју да била колку да пополни страници.

  Пример, не мора строго да се придржувате до тие катчиња: Филм, мистерија, мода, готвење и не знам друго што има секој број. Има разни други занимливости со кои може да се пополнат страните. Т.е мислев не мора во катчето филм секогаш да има рецензија од некој филм, или во тоа за готвење-рецепт.
  Може пример да ставите режисер на тапет. Па да извлечете битни моменти од животот (пример Хичкок бил интересен човек). Па предлог филм од него. Или глумец на тапет, па предлог филмови од него. И со помош на алатката за пребарување ќе најдете кој член што кажал за тој што ќе го изберете за на тапет.
  Или кај книгите исто вака, со писател на тапет, збор два за писателот од некој што се разбира, предлог книга од него со кратка рецензија и што рекле форумџиите за него или за книгата....

  И пример не гледам ништо лошо ако некогаш некој нов сака да помогне во реализацијата на весникот или пример вие да приклучите некој што се разбира во одредена тема, или сте заприметиле интересен пост па го заангажирате членот да каже нешто повеќе за за тоа што пишал. И за модератор и член на месецот пример сте можеле да отворите анкета па да се гласа и да си одлучи форумот кој е членот, модераторот, темата или постот на месецот. Ем повеќе раздвиженост, ем сите заангажирани, ем вас полесно. Да не биде се само препишано и лупнато без некој интересен вовед и предговор...
  Што знам јас дека несоница ме фатила имам воља за пишување... Вие како сакате.
   
  На Аркантос, Makedonec, Ditto+Maker и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас ќе бидам краток.
  Слабо, не ми се допаѓа овој број. Член на месецот, модератор, тема, никој не прашал па да одбереме. Како бил расположен тој што пишувал така си ги одбрал самиот. Лошо.
  Интервју со Лил Ламб, каква глупост. Зар немаше други членови за интервју. Ете ви го Mjölnir на претходната страна, него правете му интервју. Јас му ветив порано ама дека дадов отказ и не можам.

  Ако претходниот број беше два пати подобар од број 5, овој е три пати послаб од број 6.
   
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Во следниот број да ме спомнете :wavespin
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Полека каде преку ред, мене сеуште ме немаат спомнато... |-(
   
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Старо седелец сум јас. Не се тепај одма :frantic
   
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Токму затоа имај разбирање за (по)новите членови... :/

  Ќе фатам ќе си заминам од форумоф
   
 9. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Ај чао ќе ни недостигаш :place:place:place

  Да ме спомнете следен месец или ќе се караме :gjavol:giggle
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Готово, заминувам, лека ноќ се читаме за 10тина саати. (wave)
   

Сподели: