1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.7)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 26 февруари 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дојде време да го објавиме февруарскиот број од форумскиот весник - Црнобело7. По помалиот успех на Црнобело6 во однос на изминатите изданија се решивме да направиме измени во изработката на весникот. За овој број измената е во дизајнот, нешто многу поразлично од виденото досега, но сепак приблично до боите на нашиот форум.

  Меѓу другото ние како ЦБ тим се договоривме да направиме и мали измени во издавањето на весникот односно од сега весникот да се издава на секои два месеца со цел да добиеме побогата содржина која во целост ќе ги опфаќа случувањата во форумов и надвор од него.

  ЦБ тимот: @Lena @JaMi @Outrider @Electra @Luckky и секако јас.

  Читајте, уживајте и коментирајте!
  Црнобело7 (flower)

  Онлајн верзија тука.
  Pdf верзија:
   

  Прикачени податотеки:

  • crnobelo7.pdf
   Големина на датотека:
   1 MB
   Прегледи:
   47
  #1 Makedonec, 26 февруари 2015
  Последна промена: 27 февруари 2015
  На 4FUN, Ditto+Maker, I love you и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Рака на срце мислам дека овој број на весникот е најслаб во однос на другите. Али сепак поштовам работа и упорност.

  -----------------------------------------


  И на кој начин се избираат членовите за интервју?
   
  #2 Struggler, 26 февруари 2015
  Последна промена: 26 февруари 2015
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Баш ми се допадна како е склопено, почетната страница ми привлече внимание. Ми се допадна интервјуто со членовите, и шегата на @Electra хахах nicely done
   
  На I love you и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Леле модератор на месецот зашто усвоил интересна идеја. Добро кој го пишувал ова? Сериозно дотолку е незапознаен со форумов?
  Да не зборам за тема на месецот или член на месецот. :facepalm2 Очобол. Овој дел со избирањата можело комплетно да се скокне.

  Мене уствари од сите броеви единствено што ми се свиѓа делумно се интервјуата затоа што ги нема на форум. Другото е како некој да ми раскажува настан на кој сум присуствувал.
   
  На Lady*, alba, Electra и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Го делам мислењето на Mjolnir. Интервјуата се ок, содржините ок, но некако не ми остави впечаток.
  И не ми беше јасна онаа рубрика за колку меѓусебно се познаваат членовите, зашо членката е прилично нова па незнам дали би можела да даде мислење за некој, ама добро. Не е битно тоа, си пишувам што помислив во тој момент. :zelen
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Овој е малку поскромен, интервјуата се топ, со едното си установив со каква лабилна личност сум се соочувал низ социјалните мрежи, додека со другото ми напраи повеќе мерак за читање. Note for the future - интервјуата ви се најчитана рубрика. Може и оној дел за тоа како се запознавале членови меѓу себе, баш е cute. Куварски, креативни катчиња се солидна допуна. Нечив текст од колумните такоѓе.
  Се изгубив минатиот пат што ради ПС проблемите, што ради загубениот/избришан труд што ми отиде во неповрат. Сепак овој пат би додал некој писател/дело на тапет. Секако прво може да се издоговориме 2ца (@Redhead и јас) и да пишеме заедничко мнение (нешо као чет дискусија рецимо за Кундера/Барико.
  Продужете дечки, да не го изгубиме еланот.
   
  На MoonFairy, I love you, JaMi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Членовите за интервју најчесто ги избирам јас но доколку некој член има желба да биде интервјуиран може да се пријави во темата Форумски весник пријавување или преку порака кај некој од ЦБ тимот
   
  На I love you и Struggler им се допаѓа ова.
 8. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Гледам нешто ново, нешто старо..
  Во главно ми се допаѓа овој дизајн со црно, бело и светлокафеаво. Не се заморуваш при читањето. Малку се "натажив" што го нема осумнасочникот, но со оглед на времето кое сте го имале тоа не е голем проблем
  Цитат на годината: Македонските гледачи имаа можност програмата да ја пратат повторно со неповторливата Миланка, која беше шлагот на и онака чудната по вкус торта.
  За интервјуата... Малку сте оделе против масата(едното интервју), ама мене тоа ми се допаѓа.
  Се надевам дека во наредниот број ќе уживаме.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  За мир у куќа се залага нашиот главен уредник Македонец.
   
  На I love you и Makedonec им се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Скромно издание но сепак драгоцено. :) Членовите за интервјуто ги избираме по договор. Ако има некој желба за интервју може слободно да се пријави,предност имаат тие што не биле.
   
  На I love you, Makedonec и Struggler им се допаѓа ова.

Сподели: