Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.7)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Дојде време да го објавиме февруарскиот број од форумскиот весник - Црнобело7. По помалиот успех на Црнобело6 во однос на изминатите изданија се решивме да направиме измени во изработката на весникот. За овој број измената е во дизајнот, нешто многу поразлично од виденото досега, но сепак приблично до боите на нашиот форум.

Меѓу другото ние како ЦБ тим се договоривме да направиме и мали измени во издавањето на весникот односно од сега весникот да се издава на секои два месеца со цел да добиеме побогата содржина која во целост ќе ги опфаќа случувањата во форумов и надвор од него.

ЦБ тимот: @Lena @JaMi @Outrider @Electra @Luckky и секако јас.

Читајте, уживајте и коментирајте!
Црнобело7 (flower)

Онлајн верзија тука.
Pdf верзија:
 

Прикачувања

Последна промена:

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Рака на срце мислам дека овој број на весникот е најслаб во однос на другите. Али сепак поштовам работа и упорност.

-----------------------------------------


И на кој начин се избираат членовите за интервју?
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Makedonec

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
Баш ми се допадна како е склопено, почетната страница ми привлече внимание. Ми се допадна интервјуто со членовите, и шегата на @Electra хахах nicely done
 
  • Like
Реакции: I love you and Makedonec

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Леле модератор на месецот зашто усвоил интересна идеја. Добро кој го пишувал ова? Сериозно дотолку е незапознаен со форумов?
Да не зборам за тема на месецот или член на месецот. :facepalm2 Очобол. Овој дел со избирањата можело комплетно да се скокне.

Мене уствари од сите броеви единствено што ми се свиѓа делумно се интервјуата затоа што ги нема на форум. Другото е како некој да ми раскажува настан на кој сум присуствувал.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,540
1,133
Го делам мислењето на Mjolnir. Интервјуата се ок, содржините ок, но некако не ми остави впечаток.
И не ми беше јасна онаа рубрика за колку меѓусебно се познаваат членовите, зашо членката е прилично нова па незнам дали би можела да даде мислење за некој, ама добро. Не е битно тоа, си пишувам што помислив во тој момент. :zelen
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Овој е малку поскромен, интервјуата се топ, со едното си установив со каква лабилна личност сум се соочувал низ социјалните мрежи, додека со другото ми напраи повеќе мерак за читање. Note for the future - интервјуата ви се најчитана рубрика. Може и оној дел за тоа како се запознавале членови меѓу себе, баш е cute. Куварски, креативни катчиња се солидна допуна. Нечив текст од колумните такоѓе.
Се изгубив минатиот пат што ради ПС проблемите, што ради загубениот/избришан труд што ми отиде во неповрат. Сепак овој пат би додал некој писател/дело на тапет. Секако прво може да се издоговориме 2ца (@Redhead и јас) и да пишеме заедничко мнение (нешо као чет дискусија рецимо за Кундера/Барико.
Продужете дечки, да не го изгубиме еланот.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Рака на срце мислам дека овој број на весникот е најслаб во однос на другите. Али сепак поштовам работа и упорност.

-----------------------------------------


И на кој начин се избираат членовите за интервју?
Членовите за интервју најчесто ги избирам јас но доколку некој член има желба да биде интервјуиран може да се пријави во темата Форумски весник пријавување или преку порака кај некој од ЦБ тимот
 
  • Like
Реакции: I love you and Struggler

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Гледам нешто ново, нешто старо..
Во главно ми се допаѓа овој дизајн со црно, бело и светлокафеаво. Не се заморуваш при читањето. Малку се "натажив" што го нема осумнасочникот, но со оглед на времето кое сте го имале тоа не е голем проблем
Цитат на годината: Македонските гледачи имаа можност програмата да ја пратат повторно со неповторливата Миланка, која беше шлагот на и онака чудната по вкус торта.
За интервјуата... Малку сте оделе против масата(едното интервју), ама мене тоа ми се допаѓа.
Се надевам дека во наредниот број ќе уживаме.
 
  • Like
Реакции: Makedonec

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Леле модератор на месецот зашто усвоил интересна идеја. Добро кој го пишувал ова? Сериозно дотолку е незапознаен со форумов?
Да не зборам за тема на месецот или член на месецот. :facepalm2 Очобол. Овој дел со избирањата можело комплетно да се скокне.

Мене уствари од сите броеви единствено што ми се свиѓа делумно се интервјуата затоа што ги нема на форум. Другото е како некој да ми раскажува настан на кој сум присуствувал.
За мир у куќа се залага нашиот главен уредник Македонец.[emoji3]
 
  • Like
Реакции: I love you and Makedonec

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Рака на срце мислам дека овој број на весникот е најслаб во однос на другите. Али сепак поштовам работа и упорност.

-----------------------------------------


И на кој начин се избираат членовите за интервју?
Скромно издание но сепак драгоцено. :) Членовите за интервјуто ги избираме по договор. Ако има некој желба за интервју може слободно да се пријави,предност имаат тие што не биле.