1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.3)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 25 октомври 2014.

1. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    Дојде денот да се објави весникот кој нетрпеливо сите го чекаа. 30 дена напорна работа даде добар резултат. Го создадовме Црнобело 3 запазувајки ги сите критериуми за еден добар весник со што се надеваме дека ќе ви се допадне.
    Црнобело2 даде неверојатни резултати На форумов дојдоа 36 нови членови 10 стари се вратија и се отворија 24 нови теми. Очекуваме Црнобело3 да даде подобри резултати.
    Тимскиот муабет и шега исто така помогнаа за подобра работа.

Онлајн верзија: Издание број 3

Пожелно би било сите читатели на весникот да остават мислење или предлог во темава за да знаеме што со следните броеви.
    Препорака: Читајте го весникот со големина 65% или 70% (важи за за download-ираната верзија)

Прикачени податотеки:

На The Tramp, melpomena, JaMi и уште 9 други им се допаѓа ова.
  2. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Еј супер е, најдобриот број до сега. Се е супер напишано. :)
    Во следниот број ги сакам моите рецепти. :)

Е да, интервјуто со @Хоуп* јас го правев. Браво за мене. :)

На The Tramp и Lena им се допаѓа ова.
  3. $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,683
    Допаѓања:
    3,863
    melaphomena бе :patos

Како и да е .. овој број ми е далеку подобар од претходните. Само ве молам во интервјуата издвојувајте ги хаха и хихи и не ги пишувајте кога ВИЕ прашувате.
    И молам да се отвори тема само за весников, а не за секој нареден по една. Така би било попрегледно.

4. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Е да глупо е тоа. Заборавив да му кажам да не ги пишува ама ај од следниот пат. :)
    Јас се внесов многу затоа смешно ми беше.

5. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,747
    Кратко и јасно......ПРЕКРАСНИ СТЕ ДЕЦА,ПРЕКРАСНИ,БРАВОООООООООО! Едвај ке дочекам за новиот број иако знам дека секој нареден е се поубав,но многу сум знатижелна за рецептите на @Söldner (y)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)

На Makedonec, JaMi и Altaïr им се допаѓа ова.
  6. ipopovski

ipopovski Админ
    Член на администрација

Зачленет на:
    30 септември 2011
    Мислења:
    1,739
    Допаѓања:
    2,349
    Секој број е сè подобар и подобар!
    Браво!

7. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,995
    Допаѓања:
    9,624
    Now this is more like it.
    Не дека претходните беа нешто ептен слаби, ама овој број отскокнува. Дизајнот е подобар, пријатен за око а и едноставен, без премногу украси. Има разни тематики, од се` по малку, за секој по нешто што е битно за да весникот не станува здодевен. Голем плус за интервјуата, филмската и хумор рубриката. Од мене имате поддршка за следниот број.

8. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Јас ја правев рубриката за филм, затоа е најдобра. :)

9. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Ако се лажеме ова е вистина.

Не знам како да се изразам, а да биде најбезболно. Замислете дека сум искењал добар дел од весникот, не сфаќам што е толку интересно во истиот и дека воопшто не ја сфаќам идејата на правење сумаризација од активноста на форумџиите и тоа да биде споделено со форумџиите. Пандан на ова последното е да отидеш на утакмица некоја и на фудбалерите да им кажеш дека играат фудбал. Исто така се сомневам дека весникот придонесува за активноста на форумот.

П.С. Hera до предмалку ја читав како Нега.

На Untitled му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Aleksis

Aleksis Jukebox

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    1,440
    Допаѓања:
    2,539
    Дечки изненадувате... Далеку подобар од претходниот број, од дизајн до добро осмислен текст.
    Ми пречи едно нешто, знам дека е ситница и мислам дека го имаше и во претходниот број, и не дека којзнае колку е важно ама мене ми боди очи. Она кога еден текст завршува и почнува друг, а измеѓу ги ставате оние коцки во боја. Изгледа ко да читам развигор а не црнобело весник. Можете на пример да ги смените во нешто по сериозно или нека не бидат во боја. Друго све е супер, го чекаме следниот број. :)

На Makedonec и diva orhideja им се допаѓа ова.

Сподели: