Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.3)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Дојде денот да се објави весникот кој нетрпеливо сите го чекаа. 30 дена напорна работа даде добар резултат. Го создадовме Црнобело 3 запазувајки ги сите критериуми за еден добар весник со што се надеваме дека ќе ви се допадне.
Црнобело2 даде неверојатни резултати На форумов дојдоа 36 нови членови 10 стари се вратија и се отворија 24 нови теми. Очекуваме Црнобело3 да даде подобри резултати.
Тимскиот муабет и шега исто така помогнаа за подобра работа.

Онлајн верзија: Издание број 3

Пожелно би било сите читатели на весникот да остават мислење или предлог во темава за да знаеме што со следните броеви.
Препорака: Читајте го весникот со големина 65% или 70% (важи за за download-ираната верзија)
 

Прикачувања

  • Црнобело3.pdf
    771.6 KB · Прегледи: 62

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еј супер е, најдобриот број до сега. Се е супер напишано. :)
Во следниот број ги сакам моите рецепти. :)

Е да, интервјуто со @Хоуп* јас го правев. Браво за мене. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Lena

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
melaphomena бе :rofl

Како и да е .. овој број ми е далеку подобар од претходните. Само ве молам во интервјуата издвојувајте ги хаха и хихи и не ги пишувајте кога ВИЕ прашувате.
И молам да се отвори тема само за весников, а не за секој нареден по една. Така би било попрегледно.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
melaphomena бе :rofl

Како и да е .. овој број ми е далеку подобар од претходните. Само ве молам во интервјуата издвојувајте ги хаха и хихи и не ги пишувајте кога ВИЕ прашувате.
И молам да се отвори тема само за весников, а не за секој нареден по една. Така би било попрегледно.
Е да глупо е тоа. Заборавив да му кажам да не ги пишува ама ај од следниот пат. :)
Јас се внесов многу затоа смешно ми беше.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Кратко и јасно......ПРЕКРАСНИ СТЕ ДЕЦА,ПРЕКРАСНИ,БРАВОООООООООО! Едвај ке дочекам за новиот број иако знам дека секој нареден е се поубав,но многу сум знатижелна за рецептите на @Söldner (y)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)(flower)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec, JaMi and Altaïr

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Now this is more like it.
Не дека претходните беа нешто ептен слаби, ама овој број отскокнува. Дизајнот е подобар, пријатен за око а и едноставен, без премногу украси. Има разни тематики, од се` по малку, за секој по нешто што е битно за да весникот не станува здодевен. Голем плус за интервјуата, филмската и хумор рубриката. Од мене имате поддршка за следниот број.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec, JaMi and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Now this is more like it.
Не дека претходните беа нешто ептен слаби, ама овој број отскокнува. Дизајнот е подобар, пријатен за око а и едноставен, без премногу украси. Има разни тематики, од се` по малку, за секој по нешто што е битно за да весникот не станува здодевен. Голем плус за интервјуата, филмската и хумор рубриката. Од мене имате поддршка за следниот број.
Јас ја правев рубриката за филм, затоа е најдобра. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Во рок од еден месец на форумов дојдоа нови 36 членови, 10 членови повторно станаа активни и се отворија 24 нови теми. Дел од ново создадените теми се исполнија со десеттина страни, а старите теми се дополнија со неколку страни плус. Оваа активност на форумот ја немаше се додека не се појави весникот.
Ако се лажеме ова е вистина.

Не знам како да се изразам, а да биде најбезболно. Замислете дека сум искењал добар дел од весникот, не сфаќам што е толку интересно во истиот и дека воопшто не ја сфаќам идејата на правење сумаризација од активноста на форумџиите и тоа да биде споделено со форумџиите. Пандан на ова последното е да отидеш на утакмица некоја и на фудбалерите да им кажеш дека играат фудбал. Исто така се сомневам дека весникот придонесува за активноста на форумот.

П.С. Hera до предмалку ја читав како Нега.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Untitled

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Дечки изненадувате... Далеку подобар од претходниот број, од дизајн до добро осмислен текст.
Ми пречи едно нешто, знам дека е ситница и мислам дека го имаше и во претходниот број, и не дека којзнае колку е важно ама мене ми боди очи. Она кога еден текст завршува и почнува друг, а измеѓу ги ставате оние коцки во боја. Изгледа ко да читам развигор а не црнобело весник. Можете на пример да ги смените во нешто по сериозно или нека не бидат во боја. Друго све е супер, го чекаме следниот број. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and diva orhideja