1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.3)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 25 октомври 2014.

 1. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Колку да ви ја испровоцирам креативноста.
  Најминимален минимум стандард за дизајн, на вас е да му ги најдете грешките и следниот број да го направите илјада пати поарен.
   

  Прикачени податотеки:

  • цб.pdf
   Големина на датотека:
   563.6 KB
   Прегледи:
   33
  На melpomena, Selma, Aleksis и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  ќе имаме во предвид
  Благодариме за предлогот
   
  На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  За онлајн верзијата за Црнобело3 се погрижи @Electra
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Секое наредно издание е се подобро и подобро, само така продолжете, ради весников најмногу се уклучувамна форумов за да следам.
  Само напредувајте, надевам се ќе ме ставите во некој број, ама да не бидам “лутка са насловне стране“:giggle.

  Јас некогаш сакав да гопостигнам ова, но не успеав тогаш, многу малку. Многу се радувам кога гледам вака вредни членови и вложуваат труд, само така (nod).
  На @Makedonec му кажав и во ПП, страшно ме потсетува на мене кога јас претходно бев ептен опседната со форумот, за жал сега немам толку време.

  Една единствена замерка, не мора целиот весник да биде во една иста боја, малку повеќе ако можете да поработите на дизајнот.
  Може убава насловна и после насловната нешто како содржина(како сега што има)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Знаеш зашто секое наредно издание е подобро? :)
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Бидејќи ти си во тимот?:p
   
  На Makedonec и Altaïr им се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Паметна женска. :)
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Благодарности на @Хоуп* што ме споменала во интервјуто. И на Алтер што избрал моја рецензија во весникот. Сега гледам дека сме имале весник. Бравос. :D
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: