Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.2)

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,530
14,439
1,683
Таму каде што треба
Преекрасно изгледа овој број,многу побогат и поличен од претходниот.
Едно големо Браво за Македонец кој се погрижи за изгледот.
Само фали еден дел кој најверојатно ќе биде вклучен во следниот.
Би сакала сите што имаат нови идеи и време да се вклучат кон создавањето на следниот број.
Еве еден предлог за следниот број да ги вклучиме и игрите и да ги објавуваме победниците на 5 најиграни игри.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Makedonec

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Го скратив зошто вака имаше проблем со меморија при прикачување
а не па ако цело го ставевме
дури и тоа со фудбал

за второто не ми испрати содржина

кога веќе е зголемена меморијата повеќе содржина во следен број
Па не мора да го закачувате овде, може да го ставите на некој надворешен сервер и да постирате само линк до фајлот. Just sayin'.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Па не мора да го закачувате овде, може да го ставите на некој надворешен сервер и да постирате само линк до фајлот. Just sayin'.
И тоа беше планирано
но да биде изработено од @Sarah
она не се појави така да тоа е што е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Одлично, се гледа дека има напредок во однос на првиот број!
За следниот број, ако е голем фајлот, пишете ми пак, ќе го зголемиме лимитот.
Мислам дека е подобро да се прикачува директно на форумот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Честитки за весникот,но да се надеваме дека следниот т.е во третиот број ќе ја вметнете и рубриката музика!поз
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Честитки за весникот,но да се надеваме дека следниот т.е во третиот број ќе ја вметнете и рубриката музика!поз
Што ќе пишуваме за музика?
Предлогот на Јами погоре повеќе ми се допаѓа, би можело да се направи така.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
За што изработено од Sarah? За два клика да аплоадирате некаде?
ти нешо ко главен мрчатор си?:D

на страната која планиравме да го објавиме не е само во прикачување работата
туку и сосема друг подолг процес работа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

*Hera*

Староседелец
18 септември 2013
33
32
1,018
Kicevo
Малку е срамота една воопшто не активна форумџика да си даде себе си за право на критики за весникот, ама бидејќи се вратив на форумот поради што ми кажаа за весникот, па чиста радозналост да прочитам, а се задржав кога ги видов игрите(интересни :) ) реков ајде и да чкртнам по некој пост.
(да не ја ширам работава)
Прекрасна изработка дечки. Ми се допаѓа начинот на кој се води интервјуто посебно со Админот, кој морам да признам ептен ја претерал со сериозноста во своите одговори, за на крај да каже дека треба да биде ова забавен форум бидејќи е дел од забавен портал :)
Втора работа, не знам дали е до мојот многу оштетен вид, или е до позадината на страните од весникот, ама ептен заморуваат... на мигови правев пауза од читање поради позадината. Зошто не ја правите еднобојна? Можеби кога би била печатена верзијата и не би пречело толку, ама вака на комп...убива.
Трета работа, сметам дека наместо да се прават со 10 души интервју можат да се вметнат повеќе рубрики: музика, филм, некоја актуелна тема која ќе повлече потоа отварање на друга тема за дискусија тука на форумот.
Занемарувајќи ги овие критики весникот е прекрасно сработен( со оглед на тоа колку мал тим работи на весничето), Браво :)