1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.12)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 7 март 2016.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Прашав само не се тепај одма , пиј ајде едно кафе ,кажи им тамо од мене ;)
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Дивa oрхидејa. Тoлку мнoгу ги сaкaше мистериите, штo и сaмaтa стaнa мистеријa. - Пaнтa Реј
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Тоа е тоа...
  Кога нема активност се мрчи зошто нема, кога има некаков обид, се наоѓа секаков начин истиот да се омаловажи и анулира.
  Кога не знаете за конструктивна критика, не се обидувајте да омаловажите нечив труд. Дегутантно е. А уште повеќе дегутантно е кога посветувате по стотина мислења во месецот тука, без притоа барем едно да ви биде како поттик за одредени членови да ви реплицираат на нивоу.
   
  На lady_blue, malo и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Ништо во што е вложено време и труд не заслужува негативни критики.
  На форумов во моментов му е потребна свежа крв и секој пост и тема е добродојдена.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Сале никој не го омаловажи вложениот труд и напор, баш напротив.
  Само некои членови спомнаа дека е доволно.
  Зборуваш за некој си обид, обид за што? Што се постигнува со весников?
  И тоа што некој член го завршувал крајот на месецот со мизерни 100 мислења без поттикнување на дискусија, не е мерка дали некој тука има право да каже нешто или не.
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Јас гледам на работите малку поинаку, секој од нас треба да се потруди да допринесе со позитивен однос за местото да стане интересно.
  Кој колку може, сака и секако има време во моментот.
  Форумот го прават највеке членовите со своите мислења, помалку темите а најмалку авторитетите.
  Јас одлучив да го подржам токму овој форум затоа што неговата политика на нефаворизирање на половите како (Кајгана и Фемина мк) го заслужува моето внимание, време и наклонетост.
  И мислам дека е тоа ми е доволно за да не давам премногу негативни критики за форумот.
  Не барам ништо за возврат.
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Порано го читав и интересен ми беше, но откако ме изиграа како мифка за некоја стјуардеса позната, ми стана одбивен. Секоја чест до некои членови што се трудат да направат нешто... кои се дел од весникот. ;)
   
  На Makedonec и Lady* им се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Не сакам да се фалам но со весникот се постигна многу. Кога се регистрирав на ЦБ ми беше некако пасивно, немаше нови теми а дискусија само од 5 членови и уште 30 набљудувачи. Последното мислење во некои форуми беше од 2012 а во текот на денот имаше само 7 мислења, а за нова тема да не збориме, секој месец по две. Помислив да го вратам весникот зш може тоа ќе помогне за активноста, се консултирав со администрацијата и со членовите и на некој начин го вративме весникот. Со првиот број дојдоа многу нови мислења, теми, членови, но и враќање на старите. Содржината требаше да биде од случувањата на форумов а членовите помогнаа и поработија на тоа и еве стигнавме до 12 број. После весникот се отворија многу теми, натпревар во фотографија и др теми. Сега спореди го форумот со тоа каков бил. Не дека само весникот придонел за активноста, но и тој е бар половина од тие нешта.
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Ок е весникот, можеби не е секогаш многу интересен и можеби не содржи секогаш содржини кои им се допаѓаат на сите, но во секој случај ми се допаѓа што постои. Искрено ги немам читано сите изданија и не ги читам секогаш сите содржини, но кога ке излезе имам обичај веднаш да го превземам.
  Мене посебно ми се интересни интервјуата и поради истите сум сменила мислење за многу членови, најчесто впечатокот ми бил попозитивен одколку на форум, бидејки тука ретко се разговара и дебатира, најчесто се спротиставуваме едни на други, па така сметам дека тие неколку страни одвоени за интервјуирање на членовите се добра можност за подобро запознавање.
  Исто така, се случува на форумот некои теми да ги избегнувам, некако ненамерно, дали поради насловот или поради тоа што темата не пробудила интерес кај мене, а во весникот да прочитам нешто околу тоа и да ми се разбуди интересот.
  Не мора да има некоја посебна корист од весникот, всушност незнам каква корист сакате да имате од весникот и какви ви биле очекувањата, но мене ми е ок.
  Е сега, замерки можам да најдам безброј, но не ми се критикува во моментов.
   
  На ●Untouchable°, Electra, Makedonec и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  И јас го делам истото мислење со @malo . Некогаш го читам, некогаш не, зависи од содржината која во тој момент ми оди по ќеф. Најчесто сум тука за интервјуата, понекогаш некоја рецензија на филм/книга надвор од оние веќе пишани по форумов. Имам еденсовет а тоа е што помалку мислења ископирани од форумот а повеќе надвор од него, тоа подобро . Сепак сме мал форум и достапноста на секое мислење веќе пишано тука е многу брзо, така да треба повеќе ствари outside the box. Моето мислење погоре не беше конкретно насочено кон некој член, туку општо за критиките кои беа посочени погоре. Од мене толку имам да кажам за весников, кој сака да се продолжи дискусијата за критиките нека направи конструктивна, а не да плука затоа што така му се плука во моментот. Сепак тука се има колку толку вложен труд и не фер би било ако ништо друго човек да не каже што му недостасува на весникот.
  Македонец и останатите во редакција, keep up the good work.
   
  На ●Untouchable°, Electra, Makedonec и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: