Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.12)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Време е за форумскиот весник - весникот Црнобело12!(party)

Да признаам немавме толку напорна работа како во минатите броеви. Тимот беше - јас, @Electra, @Ita, @Outrider и @Аркантос, @Luckky паузираше. Дизајнот, редоследот на содржината се исти, но нова е содржината. Причината за тоа е што со овој број ја заокружуваме првата сезона од форумскиот весник. Со новата сезона изданија се гледаме од средината или крајот на летото.

Секој кој е заинтересиран за креирање на содржината на весникот и сака да биде дел од ЦБ тимот може да се пријави во оваа тема или во темата за пријавување.

Само за вас, Црнобело12(flower)
 

Прикачувања

  • cbvesnik12.pdf
    782.3 KB · Прегледи: 68

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Толку прашувавте кога ќе излезе весникот, а сега ве нема да го искоментирате.
Вашето мислење многу ни значи како мотивација но и за да знаеме што да подобриме во следниот број.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Помина веќе ова, нема некоја нестрпливост. 12 броеви не се малку, кога тогаш здосадува. :)
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Сакав да речам некако без врска ми е ова со весников, нит интересно нит па со нетрпение се очекува.
Секоја чест за трудот и трпението, ама мислам наредна сезона изданија е вишок.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Весникот не ви даде никакви резултати, вложениот труд за кој навистина треба да се признае и пофали, не вроди со плод, па искрено кога веќе прашувате за мислење да го дадам и јас..НЕ Е ПОТРЕБЕН :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Lady*

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Подобро би било да го печатите и пуштите во малопродажба, ако ништо друго ;) ?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,217
753
Тукa, aкo некoј веќе не нaучил сo гoдините нaнaзaд, се бaрaaт aктивнoсти, нештo штo демек ќе јa пoдoбри aктивнoстa и ќе гo рaздвижи фoрумoт, a кoгa нештo тaквo ќе се нaпрaви, тoгaш е непoтребнo и џaбе е трудoт...

Мене весникoт ми е oсвежувaње, си гo читaм, си гo чекaм, интересен ми е, сaкaм дa гo имa...
Зaбелешкa имaм сaмo штo реткo се пишувa зa oнa штo јaс сaкaм дa гo читaм, ете пример сегa aктуелни беa oскaрите, мoжеше дa се oдвoи еднa стрaнa зa тoa, сепaк имaше истoриски мoмент :D Или дa имa секoј брoј пo еден режисер или aктер нa тaпет, ете пример Бејл сите гo сaкaме.

И сигурнo декa мoже дa се пoдoбри, aмa весникoт дa гo немa веќе-никaкo.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Makedonec