1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.12)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 7 март 2016.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Време е за форумскиот весник - весникот Црнобело12!(party)

  Да признаам немавме толку напорна работа како во минатите броеви. Тимот беше - јас, @Electra, @Ita, @Outrider и @Аркантос, @Luckky паузираше. Дизајнот, редоследот на содржината се исти, но нова е содржината. Причината за тоа е што со овој број ја заокружуваме првата сезона од форумскиот весник. Со новата сезона изданија се гледаме од средината или крајот на летото.

  Секој кој е заинтересиран за креирање на содржината на весникот и сака да биде дел од ЦБ тимот може да се пријави во оваа тема или во темата за пријавување.

  Само за вас, Црнобело12(flower)
   

  Прикачени податотеки:

  • cbvesnik12.pdf
   Големина на датотека:
   782.3 KB
   Прегледи:
   67
  На lady_blue, Outrider, massimaux и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  ко да имам проблем при отварање на весникот
  се среди :)
   
  #2 escape, 7 март 2016
  Последна промена: 7 март 2016
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Пoдoбрo е секoј месец дa излегувa весникoв. Вo oвoј брoј видoв прaшaње декa се ближи Вaсилицa. :patos
  Oвaa пa мaлoзaувек кoлку фaлење си удрилa. Нa црнa листa сум и бил. :patos
   
  На ●Untouchable°, Struggler, Lady* и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Толку прашувавте кога ќе излезе весникот, а сега ве нема да го искоментирате.
  Вашето мислење многу ни значи како мотивација но и за да знаеме што да подобриме во следниот број.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Помина веќе ова, нема некоја нестрпливост. 12 броеви не се малку, кога тогаш здосадува. :)
   
 6. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Сакав да речам некако без врска ми е ова со весников, нит интересно нит па со нетрпение се очекува.
  Секоја чест за трудот и трпението, ама мислам наредна сезона изданија е вишок.
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 7. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Весникот не ви даде никакви резултати, вложениот труд за кој навистина треба да се признае и пофали, не вроди со плод, па искрено кога веќе прашувате за мислење да го дадам и јас..НЕ Е ПОТРЕБЕН :)
   
  На Makedonec и Lady* им се допаѓа ова.
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Подобро би било да го печатите и пуштите во малопродажба, ако ништо друго ;) ?!
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Тукa, aкo некoј веќе не нaучил сo гoдините нaнaзaд, се бaрaaт aктивнoсти, нештo штo демек ќе јa пoдoбри aктивнoстa и ќе гo рaздвижи фoрумoт, a кoгa нештo тaквo ќе се нaпрaви, тoгaш е непoтребнo и џaбе е трудoт...

  Мене весникoт ми е oсвежувaње, си гo читaм, си гo чекaм, интересен ми е, сaкaм дa гo имa...
  Зaбелешкa имaм сaмo штo реткo се пишувa зa oнa штo јaс сaкaм дa гo читaм, ете пример сегa aктуелни беa oскaрите, мoжеше дa се oдвoи еднa стрaнa зa тoa, сепaк имaше истoриски мoмент :D Или дa имa секoј брoј пo еден режисер или aктер нa тaпет, ете пример Бејл сите гo сaкaме.

  И сигурнo декa мoже дa се пoдoбри, aмa весникoт дa гo немa веќе-никaкo.
   
  На Saladin и Makedonec им се допаѓа ова.
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  Сигурно и во основно школо си зимала Наш Свет ? :)
   

Сподели: