Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.1)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Се сложувам со критиките од погоре, истото и јас го викав, дека требаше повеќе рубрики да има. И мене не ми се допаднаа неколку работи, како на пример шареното пишување, темите на месецот кои @Makedonec сам си ги ставил а можеше да праша па да одберевме, ама ај како за прв пат добро е. За следниот број верувам ќе има повеќе од 20 страни. :)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Се сложувам со критиките од погоре, истото и јас го викав, дека требаше повеќе рубрики да има. И мене не ми се допаднаа неколку работи, како на пример шареното пишување, темите на месецот кои @Makedonec сам си ги ставил а можеше да праша па да одберевме, ама ај како за прв пат добро е. За следниот број верувам ќе има повеќе од 20 страни. :)
aj da vidime....ke vi dadam primer za sport ako planirate ednam nedelno mozete od sekoja liga pa i LS da informirate...sto kako...
a ako odite ednas mesecno...togas pisete za najdobrite dueli...( za fudbal ) moze i za olimpijadite koga ke pocnat...( zimskite ) i seto toa..ke bide dosta solidno....+ poezija,proza...nesto taka da se vmetne malce emocii ( mislam me svakate sto sakam da kazam )
 
  • Like
Реакции: Makedonec and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
aj da vidime....ke vi dadam primer za sport ako planirate ednam nedelno mozete od sekoja liga pa i LS da informirate...sto kako...
a ako odite ednas mesecno...togas pisete za najdobrite dueli...( za fudbal ) moze i za olimpijadite koga ke pocnat...( zimskite ) i seto toa..ke bide dosta solidno....+ poezija,proza...nesto taka da se vmetne malce emocii ( mislam me svakate sto sakam da kazam )
Истото и јас го мислев, во првиов број не можеше толку за спорт ама можеше нешто друго, ама добро супер е и вака. Од следниот број повеќе ќе има. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Друг пат организирајте си се повеќе и носете тимски одлуки. Еве од мене предлог е @ipopovski да оформи тим „новинари“ и да им додели некоја тема во која ќе се договараат и ќе си споделуваат идеи. Не е дека нема социјални мрежи и средства за комуникација, ама претпоставувам дека поретко се наоѓаат сите во исто време на нет за да се договорат, а вака на форум кој што си постирал ќе остане и ќе може да го прочитаат другите од тимот.
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Друг пат организирајте си се повеќе и носете тимски одлуки. Еве од мене предлог е @ipopovski да оформи тим „новинари“ и да им додели некоја тема во која ќе се договараат и ќе си споделуваат идеи. Не е дека нема социјални мрежи и средства за комуникација, ама претпоставувам дека поретко се наоѓаат сите во исто време на нет за да се договорат, а вака на форум кој што си постирал ќе остане и ќе може да го прочитаат другите од тимот.
како тим се ставивме во конверзација на форумов
преку која и комунициравме
и мислам дека одлично излезе
на тој начин

Се сложувам со критиките од погоре, истото и јас го викав, дека требаше повеќе рубрики да има. И мене не ми се допаднаа неколку работи, како на пример шареното пишување, темите на месецот кои @Makedonec сам си ги ставил а можеше да праша па да одберевме, ама ај како за прв пат добро е. За следниот број верувам ќе има повеќе од 20 страни. :)
точно ќе има повеќе од 20 страни
шарените букви ги ставив онака зошто ако беше еднобојно не изгледаше убаво
во сл бр на весник ветуваме многу подобар дизајн

а за темите не лажи че се караме :D
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Имам уште еден предлог. Бидејки форумот ни се вика црнобело, тогаш мислам дека позадината и текстот треба да бидат црно бели. За да не биде многу нападно за очи, може да ставите некои сиви нијасни и некои шари со помеки форми. Додека во некои рубрики како мистерии на пример убаво е да има некоја соодветна слика во позадина како што и имаше.
 
  • Like
Реакции: Makedonec and TheQueen

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,499
3,776
1,153
Не прифаќајте ги критиките, така нема да бидете оригинални, ќе потсеќате на нечиј вкус, само продолжете, навикнете ги вие нив на вас, тоа ти е како во маркет го купувам тоа што го сакам.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Не прифаќајте ги критиките, така нема да бидете оригинални, ќе потсеќате на нечиј вкус, само продолжете, навикнете ги вие нив на вас, тоа ти е како во маркет го купувам тоа што го сакам.
Чекај малку. Ако не ги прифаќаат критиките или забелешките, тогаш како би очекувале да ги читаме?
 
  • Like
Реакции: Makedonec

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Браво за оживување на весникот! (y)
Се слагам со Мало,позадината може да биде црно бела со шари,да биде копатибилна на форумот.
Би предложила да има повеќе учесници во весникот,сите оние кои ќе саакаат да учествуваат да бидат кокреатори и дел од форумскиот весник,
секој што има идеи да се вклчучи доколку сака,па според тоа ќе се зголеми и бројот на страните и ќе се подобри и квалитетот...
Предлагам да се опфати од секој форум по една тема,да има најубава фотографија на месецот,специјалитет на месецот,соновникот на @malo , интересните креативни рачни изработки на @malo @Bibi ,козметичко катче,моден аксесор на месецот и сл.
Се сложувам и за тоа да не се повторуваат истите прашања кај секој член од анкетата...