Формула 1

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Фан сум на Мекларен уште од кога почнав да гледам формула некаде 98г. Како деца стававме имиња на точаците по тимовите од формула. И така најчест тим што го избираа другарите беше Ферари, мене некако не ми се допаѓаше тоа име и седнав пред ТВ да си одберам некое ко за мене, од тогаш немам пропуштено ни една трка :).. Мекларенот го избрав зошто имаше иста боја со мојот точак.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Јака трка денес :zelen,добро возење на Фетел од 23то на 3то место,иначе Кими цар хаха
:rofl
аууу денес беше закон трката цело време дефекти, фаворити во аут, излетувања од патот и најјакото од се пожртвуваноста на Вебер да ги истурка од аптеката шо е можно појке за фетел да има чист пати да стигни шо погоре.. А самиот фетел денес имаше мајсторско возење.. од последно место до 3 .. Браво Браво ..
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
аууу денес беше закон трката цело време дефекти, фаворити во аут, излетувања од патот и најјакото од се пожртвуваноста на Вебер да ги истурка од аптеката шо е можно појке за фетел да има чист пати да стигни шо погоре.. А самиот фетел денес имаше мајсторско возење.. од последно место до 3 .. Браво Браво ..
Хахах а баш мислев Хамилтон ќе си победи он ја заеба,следната трка исто јака ќе биде:zelen,Фетел очекувам да тепа
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Утре лудница ќе биде уште да заврне и ќе биде една од најјаките трки,уствари таа и така ќе биде најјака ама со дожд појако ќе е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

Special

Истакнат Член
22 август 2013
47
19
108
Не се разбирам многу ама ги гледам секогаш кога ќе успејам да ги фатам на тв.Желба имам да седнам во формулата :giggle ќе одам некој ден на картинг во Борис Трајковски,не дека исто е ама ај мерак да ми помине :D
Инаку Хамилтон ми е еден од подобрите,ѕвер човек ми е :p
А фаворит ми е Фетел (inlove)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Заборавена темава :). Оваа сезона иначе не сакав да ја гледам заради глупите правила што ги донесоа, ама вчера се натерав да гледам и не зажалив. Предобра трка беше тоа. Розберг би сакал да освои, Алонсо отсекогаш ме нервирал, Хамилтон е добар ама баксуз голем е, Фетел "јакиот" возач, освојува титули со болид што е 5 пати подобар од другите а сега го нема никаде.
Рикардо ме изненади вчера на крајот, како само ги помина и Хамилтон и Алонсо, во иднина ќе освои некоја титула Рикардо 100%. Супер трка беше стварно, иако ништо нема да ги замени трките од пред 9-10 години. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Од 14:00 почнува 12тата трка оваа сезона, која ќе се вози на легендарната белгиска патека "Spa". Најдолгата патека на шампионатот со 7004 км, ќе се возат 44 кругови. Рекордот по круг од 1:42:108 го држи Раиконен од 2004. :)

На вчерашните квалификации Розберг и покрај тешките услови за возење дојде до својата 4та по ред пол позиција. Позади Розберг ќе биде Хамилтон а од вториот ред тргнува Фетел. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мислев Розберг ќе победи ама ништо, Хамилтон баксуз како и секогаш, ама ако така му треба. :)
Рикардо заслужено прв и се вмеша во борбата за титулата, изненадување ми беше Ботас на третото место, Раиконен се разбуди но не успеа да стигне до подиумот, само 4то место. :)