Формула 1 - сезона 2013

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Хамилтон... :rofl Си го згреши боксот бе.

Фетел досега ми беше антипатичен, ама после ова денес - неподнослив ми станува. Дадена наредба да не го преминува Вебер, и идиотот сепак го премина. (punch) А Вебер заслужи да победи, скоро цела трка беше прв.

Туку, дури сум на муабетот за неподнослив... Тој коментаторот на МРТ... :mad: Т.е. не коментаторот, туку тој „гостин“ што му е.
1. Човече, на национална телевизија си, зборовите како ТИЈА, ОВИЈА, ОНИЈА, и овдЕка - со силен акцент на Е остави си ги за дома.
2. Од општа култура кога некој зборува треба да почекаш да доврши, па да кажеш ти што имаш. Овој „гостинов“ изгледа тоа не го знае. Нон-стоп го прекинува коментаторот, му влетува во збор и се надвикуваат.
3. Не ќе е лошо малку да се сконцентрира на трката. Си зборува типот, си кажува... а ваму на патеката свашта се дешава. Денес ете конкретно, Малдонадо излетува од патеката, а овој кажува какви биле болидите и пневматиците пред 15-20 години. :cenzura:cenzura
4. Сфативме уште на првата трка дека му е Алонсо миленик. Не мора толку очигледно да е барем. Денес 284634 пати го спомна, како фалел на патеката, како ќе било поинтересно со него... Добро де, испадна - испадна, шо сеа. |-(

И оваа година Фетел освојува, така ми стои ова.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
да му го турам на нашиве програми....ни кажуат дали ја даваат ни кажуваат што се дешава абе
ебати медиумите само политики друго ништо (facepalm)
ај некој некое сознание да не има ??
Има Фетел победи
и доби казнен зашто не смееше да го претицува Вебер.
Сепак победи:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
да му го турам на нашиве програми....ни кажуат дали ја даваат ни кажуваат што се дешава абе
ебати медиумите само политики друго ништо (facepalm)
ај некој некое сознание да не има ??
Како не кажуваат бе? :eek:
На МТВ ги има трките (или МРТ по ново). Си рекламираат тие. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Како не кажуваат бе? :eek:
На МТВ ги има трките (или МРТ по ново). Си рекламираат тие. :)
ееее....да ??
па неам видено на таа телевизија
кое време ??
и викенд се така ?? како порано ??
хехеххе
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
ееее....да ??
па неам видено на таа телевизија
кое време ??
и викенд се така ?? како порано ??
хехеххе
Yup, петок/сабота квалификации, во недела сабајле е главната трка, реприза има поручекта. Сега мислам оваа недела дека ќе нема, дури наредната. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Yup, петок/сабота квалификации, во недела сабајле е главната трка, реприза има поручекта. Сега мислам оваа недела дека ќе нема, дури наредната. :)
тууу ја каа це решам да глеам тогаш не а дават
ќе ги тужам :zelen:D
иначе фала на информацијата :);)
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
тууу ја каа це решам да глеам тогаш не а дават
ќе ги тужам :zelen:D
иначе фала на информацијата :);)
Хахахах не бе улав, мислам дека имаат пауза оваа недела, иначе МРТ сите трки ги дава. :D

Сеа проверив, наредната трка е дури на 14 април, значи два викенди паузираат. Аууууу :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Хахахах не бе улав, мислам дека имаат пауза оваа недела, иначе МРТ сите трки ги дава. :D

Сеа проверив, наредната трка е дури на 14 април, значи два викенди паузираат. Аууууу :(
хехехехе ок...тогаш ќе ја гледаме....:zelen:D
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
seb - mark.jpg

Ахаххаха леле, ова дека Фетел се извини после трката.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp