Формула 1 - сезона 2013

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Сигурно не го брка никој, сам можда сака да си оди заради инцидентот со Фетел, ама сепак втора трка беше тоа, има уште многу до крајот... А Ферари колку не ги сакам, Алонсо па органски не го поднесувам. Ич ништо нека не освојат. :gjavol
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
:eek Не бе, зошто? Како ќе го избркаат на сред сезона? :D На крај можда ќе си оди, тоа не знам.
Случајно негде бев прочитал дека ќе го бркале Вебер од Р.Б., ме мрзеше да отворам статија да читам. А што се однесува до Ферари, да си гризнеш јазикот :mstickle
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Сабајле га фати крај на квалификацие, пол позиција за Луис Хамилтон, фтор е Алонсо а трет Нико Розберг
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ја гледав денешнава трка од 11-ти круг. Одлична трка. Алонсо заслужено си освои прво место. Најмногу ќеф ми направи кога го претрка германскиот Петел. Одлична борба имаше меѓу Раиконен, Батон и Хамилтон. Германскиот Петел не е на ниедно од првите 3 места, а поени земаа и играчи што да речеме од вчера почнале да возат во Ф1 (мислам на Рикиардо и Ди Реста). До сега најдобра трка за мене.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Добро, што се случи со Розберг? :^) Јас колку што видов не учествуваше во ниеден од сударите, зошто ја прекина трката на пола?
За Алонсо секоја чест, која брзина ја имаше денес, ауу! Два пати го премина „петелот“ шо би рекол дечково над мене. :D

А Кими, не мора да го сакаат сите, ама барем да го почитуваат заслужува! Со оштетен болид возеше од 16-17ти круг и сепак заврши на подиум. (bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Добро, што се случи со Розберг? :^) Јас колку што видов не учествуваше во ниеден од сударите, зошто ја прекина трката на пола?
За Алонсо секоја чест, која брзина ја имаше денес, ауу! Два пати го премина „петелот“ шо би рекол дечково над мене. :D

А Кими, не мора да го сакаат сите, ама барем да го почитуваат заслужува! Со оштетен болид возеше од 16-17ти круг и сепак заврши на подиум. (bravo)
Јеп, секоја чест и за Раиконен. Ја навивав он да има најбрз круг, ама Петелот не е петел ако не замеша прсти во нешто. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer