1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмски новости

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 11 март 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Еве и некои фотографии од снимањето. :)
  [​IMG]
  сл 1. Инти Шрај и Мартин Јорданоски

  [​IMG]
  сл 2. Сашко Коцев

  [​IMG]
  сл 3. Инти Шрај и Мартин Јорданоски

  [​IMG]
  сл 4. Сенко Велинов
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Warner Bros планира снимање филм Justice League со сите свои херои на едно место.

  Откако Avangers ги уништи кино благајните, "легендата" за да ги гледаме Супермен и Бетмен заедно, станува реалност.

  Филмот "Justice League" се планирал уште во 2007 година, но компанијата DC Comics се откажала од тоа поради штрајк на режисерите.

  Сега се вратија на ова и филмот ќе биде снимен. Супер идеа, по Одмазници кој помина супер ќе гледаме уште еден добар филм со сите јунаци заедно.

  Што мислите вие за ова?
   
  На The Tramp и Foxboro им се допаѓа ова.
 3. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Одлично, Avengers е много јак филм, сг и овј ке е добар. Од увек сам сакаја сви херои да ги виду на едно место.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,994
  Допаѓања:
  9,623
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Штета за човеков, но искрен да бидам не ми беше некој добар актер. :)
   
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Мислам дека ќе биде ок филм, ете ни го од утре низ кината...
  Ќе ви го копирам текстот од кој се заинтересирав за филмот откако го прочитав и режисерот, па ќе видиме.

  http://www.imdb.com/title/tt2267998/?ref_=nv_sr_1
   
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ѕирни го у синеплекс, штом е од Финчер, не може да биде лош.
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  [​IMG]
  Почитувани,

  Со огромна чест и задоволство би сакале да ве известиме дека оваа година, 13-то издание на фестивалот на европски филм CINEDAYS, ќе се одржи во периодот од 13 – 22 ноември, 2014 година.

  Поради успехот на минатогодишната иницијатива со конкурсот на филмска критика, така и оваа година, во рамките на овогодишното издание на фестивалот, повторно објавуваме конкурс за најдобра филмска критика.

  Конкурсот е од отворен карактер, добредојдени се сите млади што би сакале да го прикажат својот неоткриен потенцијал и талент за пишување во овој специфичен новинарски израз, а се на возраст до 35 години.

  Текстовите не би требало да се подолги од една страница, односно повеќе од 70-ина реда текст, а секој од пријавените може да испрати максимум до 3 рецензии.

  Наградата за најдобрата филмска критика ќе изнесува 20.000 денари, а ќе ја додели тричлено жири. Конкурсот важи само за филмовите во натпреварувачките програми на фестивалот,Официјалната селекција, како и селекцијата Cine Balkan.

  За пријавување, ве охрабруваме да испратите електронска порака на нашата e-mail адреса: contact@cinedays.com.mk за што очекувајте брз одговор за вашето пријавување.

  Рокот за пријавување е 12 ноември 2014 година.

  Со почит,

  Фестивал на европски филм CINEDAYS
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stole04

  stole04 Староседелец

  Зачленет на:
  23 мај 2012
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  12
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  После Пред Дождот не верувам дека ќе излезе некој толку добар или подобар филм.
   

Сподели: