1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук или Твитер?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Maks, 6 март 2012.

?

Која социјална мрежа ја користите од овие две?

 1. Фејсбук

  30 глас(а)
  76.9%
 2. Твитер

  16 глас(а)
  41.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  двете ама на фејбук сум само заради игрици и ако ми треба да се договорам со луѓе за нешто итно или небитно... твитер поише си го сакам баш заради тоа што ги немам сите пријатели од фб и поубав ми е за користење
   
 2. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  инстаграмот би го стаил пред твитерот, тешки глупости ми е тоа твитерот
   
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  твитерот ми е поинтересен, само 140 карактери се премалку да се искажеш :)
   
 4. Илариа

  Илариа Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 декември 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  41
  На Azda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  Фб ..немам живци за твитер :x
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Двете. Инстаграмот е повеќе сликање јадење
   
 7. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  ni edno ni drugo realen zivot povejke druzenje
  so realno drustvo :), vaka covek se povejke se otugjuva
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  прашањето не е реален vs. иреален живот, туку facebook vs. twitter
   
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ни едното ни другото.
  Ама имаше време кога го сакав фејсбукот(ради покерот и фармата) :sram
   
 10. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Се сложувам ...ни едното ни другото...ама ако морам да бирам меѓу двете би го избрала твитерот..на фејсбук некако се ми е на тацна, луѓево изгубија сенс за приватност...единствено тоа ми смета
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: