1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук или Твитер?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Maks, 6 март 2012.

?

Која социјална мрежа ја користите од овие две?

 1. Фејсбук

  30 глас(а)
  76.9%
 2. Твитер

  16 глас(а)
  41.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Која социјална мрежа ја користите од овие две? Зошто не другата? Што ви се допаѓа а што не?

  Јас и на двете имам профили ама повеке сум на фејсбук на твитер не можам никако да се снајдам некако ми изгледа потешко, а и немам многу пријатели кој користат Твитер:)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  фејсбук
   
  На Dee Dee и Ludi Maks им се допаѓа ова.
 3. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  фб, па неам скоро никој на твитер, + доволни ми се овие 2 ( фб и црнобело ) , и така едвај се иставам од пц :)
   
  На Dee Dee и Ludi Maks им се допаѓа ова.
 4. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Фејсбук, твитер некако многу комплицирано ми изгледа...
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  баш вчера си го направив новиот твитер...ќе пробам да видам како е....на фб сум навикнат неколку години по ред :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Facebook го иам највеќе за комуникација за со роднините и некои другари,
  додека пак на twitter иам круг на луѓе кои комуницирам цело време за се и сешто(работа, договарање за кафе) и бољи ми е од Facebook пошо како твитам на некого директива добива порака на моб и веќе сме во контакт,за разлика од Facebook што мора да чекам да дојде онлине па да чатаме...
   
 7. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Имам и тоа и тоа ама твитер скоро ич не проверувам. Малку пријатели имаат и не го отвараат и неам некоја корист од него.
  А фејсбук од друга страна... :biggrin
   
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Форумов..:kafe
  Од понуденото-фејсбук. Направив Твитер профил, не го сфаќав како функционира и си останав само со фејсбук.
   
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Меѓу FaceBook и Twitter би одбрал FaceBook на Twitter има многу цензурирања и не го сакам заради тоа. Многу е без врска, непрактичен и нема за што да го користам.. :S
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Твитер ти е сосема различно од Фејсбук. Таму нема за додавање на пријатели. Само со постови се замараш.
   

Сподели: