Фејсбук или Твитер?

Која социјална мрежа ја користите од овие две?

 • Фејсбук

  Votes: 30 76.9%
 • Твитер

  Votes: 16 41.0%

 • Total voters
  39

Maks

Староседелец
Која социјална мрежа ја користите од овие две? Зошто не другата? Што ви се допаѓа а што не?

Јас и на двете имам профили ама повеке сум на фејсбук на твитер не можам никако да се снајдам некако ми изгледа потешко, а и немам многу пријатели кој користат Твитер:)
 
 • Like
Реакции: Dee Dee

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
фб, па неам скоро никој на твитер, + доволни ми се овие 2 ( фб и црнобело ) , и така едвај се иставам од пц :)
 
 • Like
Реакции: Dee Dee and Ludi Maks

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Фејсбук, твитер некако многу комплицирано ми изгледа...
 
 • Like
Реакции: Dee Dee

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
баш вчера си го направив новиот твитер...ќе пробам да видам како е....на фб сум навикнат неколку години по ред :)
 
 • Like
Реакции: Dee Dee

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
Facebook го иам највеќе за комуникација за со роднините и некои другари,
додека пак на twitter иам круг на луѓе кои комуницирам цело време за се и сешто(работа, договарање за кафе) и бољи ми е од Facebook пошо како твитам на некого директива добива порака на моб и веќе сме во контакт,за разлика од Facebook што мора да чекам да дојде онлине па да чатаме...
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
192
43
In Chuck Bass' bedroom
Имам и тоа и тоа ама твитер скоро ич не проверувам. Малку пријатели имаат и не го отвараат и неам некоја корист од него.
А фејсбук од друга страна... :biggrin
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Меѓу FaceBook и Twitter би одбрал FaceBook на Twitter има многу цензурирања и не го сакам заради тоа. Многу е без врска, непрактичен и нема за што да го користам.. :S
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Твитер ти е сосема различно од Фејсбук. Таму нема за додавање на пријатели. Само со постови се замараш.