Фан Клуб: Челси

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Дрогба ѕвериште!!!!! Мора да остане уште една сезона, не го давам на никој.:D
Калу не го можам повеќе искрено пре би го гледала себичот Стариџ отколку овој опраниов.
Како и да е 1-5, повеќе и од задоволна Тотенхем си имаа шанси не си ги искористија, кој им е крив битно финале ќе си играме.
Наредни се Барселона.:cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Прочитајте го ова. http://www.footballnasha.com/chelsea-beat-barcelona/
Пред 5-6 дена го читав, и таман оптимистички бев настроена, ама сега повредата на Луиз катастрофално ми влијае на оптимизмов... :( Кејхил е добар играч, ама мислам дека не може со Меси.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Утре е најважниот натпревар годинава на Челзи, мора да дадат се од себе, а и ние да навиваме страсно!
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
The referee for the Chelsea - Barca game, Felix Brych, has a Catalan wife & his son has attended training sessions at the Barcelona academy.

После нека ми рече некој дека УЕФА не мести утакмици! :stomp:stomp:stomp
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and parvati

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
The referee for the Chelsea - Barca game, Felix Brych, has a Catalan wife & his son has attended training sessions at the Barcelona academy.

После нека ми рече некој дека УЕФА не мести утакмици! :stomp:stomp:stomp

WTF О.о ова не е хумано што го прават.
И самиот Платини ова го рече
Platini: Real Madrid - Barcelona could be a great Champions League final

The Uefa president is not tipping any club to reach the decider in the competition, but admitted that a match between the two Liga giants would be very appealing

а кога играа Манчестер-Челзи финале ЛШ пиштете дека тоа го уништувало фудбалот што биле 2 екипи од ПЛ. Ај нека оди да се отепа овој Платини веќе еднаш, не можам да го трпам повеќе.

Се надевам дека судијата нема да ја унипти утакмицата. Толку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Јас само се надевам дека ако нè одерат нас како во 2009, Баерн им ја е*е мајката и на РМ, и на Барселона, па Платини нека си го врзи јажето после! Колку сум нервозна денес, то е немогуче! :mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Сите судии ги штитат Барселона, ама ова е претеризам, значи пред 2 години ако не ни досудиа 4 пенали вечер да се надеваме на 6 несеудени?!
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
^ Вечер само да се надеваме дека Господ гледа и враќа. Друго не ни останува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Trajche