УЕФА Лига на шампиони

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ако навивам за еден клуб, не смеам да ги гледам другите утакмици, да ги пратам другите клубови, или да симпатизирам друг клуб? (Веројатно знаеш дека има разлика меѓу навивање и симпатизирање.)
Супер е тоа,и ја сипматишем поише клубои,језда Јувентус ми е на прво место,од германциве Баерн ми се омилени,од кај англичаните Челзи,од кај шпанците Барса,језда не ми се сфиѓа веќе играта што ја играат,ја сакав јас онаа стара,офанзивна,не оваа пимплачката,али сепак. Муабетот ми беше,океј е да симпатишеш други клубови,али што е фората да се радуваш на пораз на тим што не го сакаш од тим што го симпатишеш,а знаеш дека тимот на кој си ФАН уствари изгубил од истите? :)
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Е така де, твојот тим ако не игра да не треба воопшто фудбал да не глеаш. (facepalm)
Иначе, ако не Баерн, мислам дека Мурињо ќе освои. :D
Не, сеедно ми е мене ако не освои Баерн, дали ќе е Реал или Дортмунд. Да не е само УЕФАлона. :mad:

Solstice, Италијанците ги мразам од мала, општо и репрезентација и сите можни клубови нивни. Посебно порано Милан ги мразев, ауууууу кои нервози беа кога дојде Шевченко во Челси. :mad
Ете затоа ми беше ќеф, кога не успеа Челси да ги елиминира, барем другиот тим што го сакам го направи тоа.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Е така де, твојот тим ако не игра да не треба воопшто фудбал да не глеаш. (facepalm)
Иначе, ако не Баерн, мислам дека Мурињо ќе освои. :D
Не, сеедно ми е мене ако не освои Баерн, дали ќе е Реал или Дортмунд. Да не е само УЕФАлона. :mad:

Solstice, Италијанците ги мразам од мала, општо и репрезентација и сите можни клубови нивни. Посебно порано Милан ги мразев, ауууууу кои нервози беа кога дојде Шевченко во Челси. :mad
Ете затоа ми беше ќеф, кога не успеа Челси да ги елиминира, барем другиот тим што го сакам го направи тоа.
А што се дешава кога играат Баерн со Челси,за кого навиваш?
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
А што се дешава кога играат Баерн со Челси,за кого навиваш?
Ми се буните бе некако сите. :D

Мојот тим е ЧЕЛСИ, еден единствен, омилен веќе 10 години. А Баерн ги засакав некаде 2004-2005 заради Кан и Балак, пошто играа тогаш таму, а тие 2 ми се во топ 3 омилени играчи. :sreken И кога можам, колку можам го пратам Баерн. А дека ќе ми биде битен колку Челси, тоа никогаш.


My blood is BLUE. (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ако навивам за еден клуб, не смеам да ги гледам другите утакмици, да ги пратам другите клубови, или да симпатизирам друг клуб? (Веројатно знаеш дека има разлика меѓу навивање и симпатизирање.)

:giggle

Ти се радуваш дека изгуби Јувентус, си наби комплекси оти твојот Челзи беше поразен од Јувентус... simple..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and mAcIkA

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
:giggle

Ти се радуваш дека изгуби Јувентус, си наби комплекси оти твојот Челзи беше поразен од Јувентус... simple..
Прво, не ми одговори на прашањето прашањата, и второ: од кога ти повеќе од мене знаеш зошто нешто ЈАС правам или не правам? (Да погодам или за Јунајтед или за Барселона навиваш, пошо само нивните навивачи се толку „паметни“, и тоа по редоследов шо го кажав.)

Во случај да не прочита (или да се направи дека не прочита, пошо така повеќе ти одговара) погоре, бујрум.
Италијанците ги мразам од мала, општо и репрезентација и сите можни клубови нивни. Посебно порано Милан ги мразев, ауууууу кои нервози беа кога дојде Шевченко во Челси. :mad
Ете затоа ми беше ќеф, кога не успеа Челси да ги елиминира, барем другиот тим што го сакам го направи тоа.


(wave)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Јес : ) Ми што навивамо за Јунајтед смо најпаметни у наводници : D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Прво, не ми одговори на прашањето прашањата, и второ: од кога ти повеќе од мене знаеш зошто нешто ЈАС правам или не правам? (Да погодам или за Јунајтед или за Барселона навиваш, пошо само нивните навивачи се толку „паметни“, и тоа по редоследов шо го кажав.)

На кое прашање, не знам веќе за кој навиваш, мислев дека навиваш за Челзи.