Тimeline (Времеплов)

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
360
356
1,063
300.000.000 BC
Абе срање ви е оти не можете да се навикните. Иначе фејсбук како фејсбук, знае да биди гадно зезнат, на пример кога влегуваш во туѓ профил со тајмлајн, тоа полето за информации е толку зезнато, недовршени фрази и речени излагаат ко во аматерски сајт, незнам што к*р му текнало така да го остават, а воглавно замислата им е топ, со тоа профил големата слика и ред други работи, додека претходниот од тајм лајн ми беше срање. Уште поголемо срање е шо почна да ја зезнуват приватноста така да сакаш неќеш ствари излагат на зид и може секој да глеа, па тоа важи за луѓе што интернетот го сфаќаат како рамо за плачење а не глобална јавна мрежа.
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
На мене не ми се допаѓа многу. Уште го имам стариот, ама како што кажа Цукенберг ќе дојде и кај мене порано или покасно :D
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Стариот профил неможе да се врати. Инаку не ми се допаѓа тајмлајн. Уште да почнеме да живееме на фејсбук и се ќе биде комплетно. Животна приказна? Па тоа е само друштвена мрежа, какви животни приказни...не ми се допаѓа оваа новост, а инаку од технолошки аспект и на изглед е супер.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Тајмлајнот е една голема глупост.......засега го немам на профил.....