1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тimeline (Времеплов)

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Scars, 25 февруари 2012.

 1. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Абе срање ви е оти не можете да се навикните. Иначе фејсбук како фејсбук, знае да биди гадно зезнат, на пример кога влегуваш во туѓ профил со тајмлајн, тоа полето за информации е толку зезнато, недовршени фрази и речени излагаат ко во аматерски сајт, незнам што к*р му текнало така да го остават, а воглавно замислата им е топ, со тоа профил големата слика и ред други работи, додека претходниот од тајм лајн ми беше срање. Уште поголемо срање е шо почна да ја зезнуват приватноста така да сакаш неќеш ствари излагат на зид и може секој да глеа, па тоа важи за луѓе што интернетот го сфаќаат како рамо за плачење а не глобална јавна мрежа.
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  сеуште го користам стариот ,не би сакала да ми се смени но ќе се смени еден ден автоматски,но кај Timeline ми се допаѓа замислата со cover ...:balanced
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  На мене не ми се допаѓа многу. Уште го имам стариот, ама како што кажа Цукенберг ќе дојде и кај мене порано или покасно :D
   
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  не ја користам таа апликација.си го иам стариот фб
  бај д веј јас сум old school;)
   
 5. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Стариот профил неможе да се врати. Инаку не ми се допаѓа тајмлајн. Уште да почнеме да живееме на фејсбук и се ќе биде комплетно. Животна приказна? Па тоа е само друштвена мрежа, какви животни приказни...не ми се допаѓа оваа новост, а инаку од технолошки аспект и на изглед е супер.
   
 6. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Интересно е, се што е ново е интересно.
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Тајмлајнот е една голема глупост.......засега го немам на профил.....
   
 8. Аце

  Аце Староседелец

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  28
  Технологиите одат напред па така и ова што сега го мразите со тек на време ќе се навикнете :)
   
 9. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
 10. alekcacko

  alekcacko Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 март 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  4
  ЗА мене, во ред е.Позз
   

Сподели: