Трето око

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ај сеа досадно ти е па ми отвораш тука теми на муабет, знам. :)
Друже, "понатаму", и "предтоа" или ќе ги сведеш на "Сега" или ќе си продолжиш со затворено трето око. Па ајде бе мајка му стара, сите езотерии и религиски учења за третото око, велат СЕГА, СЕГА, СЕГА, никаде не сум прочитал ПОНАТАМУ, а ни па ФИНТИ
It's complicated, ме мрзи и ми се спие, но ќе се обидам да ти доловам.

This meditation is often used to view the future


Го погледнав твојот аватар, замижав и зедов длааабок воздух ( лажам три пати го сторив тоа) и потоа се фокусирав. И испадна дека сум во право и дека ќе ме цитираш со демант. :)
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
24
Јас го кажав тоа како сарказам. А во едно и ја подржав посветеноста на двете девојќи кој се потрудиле да напишат нешто што не е бош муабет. Не знам зошто би имал нешто против девојките?

This meditation is often used to view the future ( човеку па ова одлично би се вклопило како лирика во некоја олд-скул транс или техно трака, спејс, итн, итн.

Најбитно од се е веруваш во иднина, значи веруваш и во почеток и крај, а си центар на вечноста и безконечноста. Дали имаш недостаток на гордост па само си ја храниш преку докажување на нешта као што е This meditation is often used to view the future :rofl не знам, али, ми се допаѓаш. Сум бил јас и во твоите New Age вебсајтови, безмислици со Past & Future. (flower)
Знаеш имаше медитации и за оргазми со часови. :rofl

Барем на сета мрзеливост и несоница, битно се потруди, е тоа го ценам само драг пријателе. (inlove)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Знам дека не ми веруваш, бидејќи не си го искусил ова, јас сум наивен што си ја открив мојата "моќ".

Па да, верував дека ќе дојде до ова, ваков вид на коментар, крајно ироничен, но не очекував дека нема да го цитираш соговорникот, а за него зборуваш. Некултура...
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
24
Знам дека не ми веруваш, бидејќи не си го искусил ова, јас сум наивен што си ја открив мојата "моќ".

Па да, верував дека ќе дојде до ова, ваков вид на коментар, крајно ироничен, но не очекував дека нема да го цитираш соговорникот, а за него зборуваш. Некултура...
Abe ajde, gledam deka si uporen, blaze si. Tolku uporen shto gi koristish site mozhni babini izreki za da mi pokazhesh neshto shto nema shansi da go prifatam poshto se forsirash da go nametnesh. :)
Ako mislish da dokazhesh deka si nekoja fraerchina, NEMOJ! Veke znaeme. :igra
Jas sum ironichen, ama barem ne sum dezinformiran. :kafe
Imaj ubav den. (rain)

 
  • Like
Реакции: diva orhideja and Struggler