1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Трајно виткање на коса - Мини вал

Дискусија во форумот 'Коса' започната од ●Untouchable°, 27 март 2016.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Ама ти многу сакаш да се направиш изгледа, ако имаш толку желба што чекаш. Јас сакам да си експериментирам со косата, претежно со бои. Направи се па ќе споделиш искуства :D
   
 2. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Да да сакам, и ќе биде.
  Само чекам да порасне уште 5cm барем за да не е смешно.. Зошто нели ко ќе ја извиткаш се крева :D
  Пишам обавезно ако треба и слика ќе пратам :D
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Не верувам дека ќе е смешно, сигурно убаво ќе ти прилега :*
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Неќам ни да замислам жими се (:|:giggle
   
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Кој будала би ти залепил мастика во коса ? :^)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  :giggle
  Ее има секакви. Ама и не се осмелува никој бе на таква коса да залепи мастика.. Шо знам. Имав школска шо никогаш коса не чешлаше пошто и беше природно виткана и густа ама колку и да беа одвеани машките, никој не се осмели на таков чекор :)
   
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Па ако го направи тоа пред тебе додека го гледаш, клоца една меѓу нозе или еден бокс да знае со кого си има работа. :D
   
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  А бе ај, мада не сум за тоа.. него ќе го боли ам шо прајме со мастиката во косата твоја?! :D
  решение:го шишаме само делот кај се наоѓа мастиката :D
  tadaaam!
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Никогаш ама баш никогаш не ми паднало на памет за Мини-вал.
  Тоа е тотално уништување на косата.
  Имам права коса и ја сакам таква како што ми е,немам баш желба за експериментирање со неа.
   

Сподели: