Трајно виткање на коса - Мини вал

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
А бе за постариве госпоѓи.. Да, ги има доста ама има и мн девојчиња што напрајле мини вал па не се каат воопшто и пофторуваат зш е стварно убаво.. Секси е што вика Дејв и некако послатко делува..
а да ја виткаш со фигаро ако не секој ден на секој 3 дена дупло поќе ќе ја оштетиш со што и да прскаш пред тоа. Фигаро си е фигаро.. Оти знам каква штета прави затоа и немам дома, а нема ни да имам зш јас сум преопседната со косава. . Секој се нервира со косиштево мое..
така бар ќе знам нон стоп е виткана и крај..
ни форма имам ни катран сеа пуштена еднаш на 2-3 месеци... ја оскубав :mad::place

Ама ти многу сакаш да се направиш изгледа, ако имаш толку желба што чекаш. Јас сакам да си експериментирам со косата, претежно со бои. Направи се па ќе споделиш искуства :D
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ама ти многу сакаш да се направиш изгледа, ако имаш толку желба што чекаш. Јас сакам да си експериментирам со косата, претежно со бои. Направи се па ќе споделиш искуства :D
Да да сакам, и ќе биде.
Само чекам да порасне уште 5cm барем за да не е смешно.. Зошто нели ко ќе ја извиткаш се крева :D
Пишам обавезно ако треба и слика ќе пратам :D
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Да да сакам, и ќе биде.
Само чекам да порасне уште 5cm барем за да не е смешно.. Зошто нели ко ќе ја извиткаш се крева :D
Пишам обавезно ако треба и слика ќе пратам :D

Не верувам дека ќе е смешно, сигурно убаво ќе ти прилега :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Кој будала би ти залепил мастика во коса ? :^)
:giggle
Ее има секакви. Ама и не се осмелува никој бе на таква коса да залепи мастика.. Шо знам. Имав школска шо никогаш коса не чешлаше пошто и беше природно виткана и густа ама колку и да беа одвеани машките, никој не се осмели на таков чекор :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
:giggle
Ее има секакви. Ама и не се осмелува никој бе на таква коса да залепи мастика.. Шо знам. Имав школска шо никогаш коса не чешлаше пошто и беше природно виткана и густа ама колку и да беа одвеани машките, никој не се осмели на таков чекор :)

Па ако го направи тоа пред тебе додека го гледаш, клоца една меѓу нозе или еден бокс да знае со кого си има работа. :D
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Па ако го направи тоа пред тебе додека го гледаш, клоца една меѓу нозе или еден бокс да знае со кого си има работа. :D
А бе ај, мада не сум за тоа.. него ќе го боли ам шо прајме со мастиката во косата твоја?! :D
решение:го шишаме само делот кај се наоѓа мастиката :D
tadaaam!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Никогаш ама баш никогаш не ми паднало на памет за Мини-вал.
Тоа е тотално уништување на косата.
Имам права коса и ја сакам таква како што ми е,немам баш желба за експериментирање со неа.
 

woworld

Староседелец
26 декември 2016
12
1
601
25
Здраво, не најдов соодветна тема за моето прашање па пишувам овде. Како мала имав виткана и густа коса. Во моментот имам само густа :(. Додека бев средношколка секој ден ја пеглав косата, локните ги изгубив. Сега ми е само прекршена, ниту Л од локна. Дали имате некој совет за производи кои барем малку ја оформуваат локната или производ со кој повторно можам да ги вратам локните ? Ви благодарам за било каква информација.